Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Studentský elektronický festival je v plném proudu

středa, 7. května 2014, 11:38

První ročník Studentského elektronického festivalu pokračuje i dnes na louce u kolejí Jihočeské univerzity. Na akci celkem vystoupí přes třicet DJs a vstup je pro každého zadarmo. Organizátoři slibují nadupaný line-up.

V úterý se louka u kolejí začala plnit již odpoledne a největší nápor přišel na hlavní hvězdy - DJe Philipa TBC a Pixie. Pozadu nezůstaly ani ostatní stage, velký nápor zažil Komiks DnB stan, kde lidem hráli známý budějčtí DJs jako Brock, Dirty Boy nebo Thinngy.

Celému úterku přálo hezké jarní počasí a po ukončení venkovní části se lidé přesunuli na afterparty do centra Českých Budějovic.

Během prvního dne festivalu zasahovala u vysokoškolských kolejí také záchranka. Krátce po sedmé hodině večer potřebovala odbornou pomoc dívka, která se opila do němoty.

„Je dost smutné, že spousta lidí se nejdřív opíjí na dekách a pak silně posílení vstoupí do areálu festivalu, kde není dovoleno požívat vlastní alkohol. Děláme akci zadarmo a pak ani nedostaneme podporu v podobě konzumace na barech...“ mrzí pořadatele Studentského elektronického festivalu Jaroslava Boxana.

Hlavní myšlenkou akce je spojit DJské profesionály se studenty a začínajícími nováčky a vytvořit tím festivalovou tradici podobnou velkým festivalům, jako je například Mácháč.

Do festivalu jsou zapojeny i budějcké kluby - Café klub Slavie, Komiks a Sklep Beseda, kam se můžou návštěvníci po desáté hodině večerní přesunou pomocí kyvadlové dopravy, která stojí deset korun.

Napsali Jan Homolka a Pavel Kacerovský

 
 
 


 

Kam dál?

Budějovický Majáles nabídne rekordně bohatý program

úterý, 6. května 2014, 18:15

Celkem 213 umělců se během pěti dní představí na letošním Budějovickém Majálesu. Ten se snaží nabídnout alternativu k velkým...

Z louky u kolejí bude znít elektronická hudba

úterý, 6. května 2014, 08:55

Dnes a zítra se v kampusu Jihočeské univerzity uskuteční Studentský elektronický festival, který na třech pódiích nabídne několik...

Sobotní Retroparty provětrala skříně prarodičů

pondělí, 5. května 2014, 09:24

Byl časný večer, třetí máj. Už když jste se blížili k centru, muselo vám být jasné, že ten den není něco s módou v Budějcích tak...

Studentské divadlo zářilo na festivalu v Řecku

neděle, 4. května 2014, 17:37

Literárně dramatická větev SUDu slavila obrovský úspěch v Řecku. Skupina šesti herců a hereček pod vedením Lenky Krčkové byla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.