Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Budějcká Drbna v ráji plném orchidejí

úterý, 19. března 2013, 08:41

Tahle je nejkrásnější! Ne ne, tahle je ještě krásnější, ty barvy... Jééé a tahle je úplně nej, nádhera, tu bych chtěla... a tahle zelená, ta je také... jo, aha, to je strašilka... no to nevadí, stejně je krásná!

Holky Budějčandy, taky už si stejně jako já ani nevzpomenete, kdy naposled jste dostaly orchidej? Nezoufejte a vydejte se na prodejní výstavu orchidejí, která od pátku 15. do neděle 24. března zdobí výstavní prostory budějckého DK Metropol.

Záplava květů, barev i tajemna, které v sobě orchideje skrývají, je tematicky doplněna také exotickým hmyzem, plazy, sukulenty a masožravými rostlinami. Iluze džungle je chvílemi dokonalá, k vidění jsou i některé vzácné exempláře botanických rostlin.

Hledat slova pro popis krásy je zbytečné, fotografie vám snad prozradí víc.

Soutěž o vstupenky

Díky spolupráci Budějcké Drbny s Domem kultury Metropol si můžete zasoutěžit o čtyři volné vstupenky, které si mezi sebe rovným dílem rozdělí dva čtenáři. Napište nám na adresu redakce@budejckadrbna.cz správnou odpověď na následující otázku a počkejte, zda uspějete v losování. K tomu dojde ve čtvrtek úderem 12. hodiny.

Děti do kolika let mají vstup na výstavu zadarmo?

A) do 6 let
B) do 7 let
C) do 8 let

Ke své odpovědi nezapomeňte připojit své jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli bezprostředně po losování s výherci vstupenek spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Vstup zdarma mají děti do 6 let. Správně tedy byla možnost A.

Při losování výherců se štěstí usmálo na čtenářky Zuzanu Čiperovou a Jiřinu Soukupovou. Obě získaly po dvou volných vstupenkách na výstavu orchidejí! Blahopřejeme!

 
 
 


 

Kam dál?

Zima se brání odchodu, Morana nechtěla chytnout

pondělí, 18. března 2013, 16:29

Kdo z vás už nemá plné zuby chladného počasí bez sněhu? To, že se hodně Budějčáků těší na příchod jara, potvrdila i nedělní akce...

Nadšené publikum aplaudovalo bubeníkům ve stoje

pondělí, 18. března 2013, 09:08

Páteční večer v DK Metropol patřil vystoupení japonských bubeníků Yamato, kteří Budějčákům představili zbrusu nový program...

VIDEO: Pub Animals jsou zpátky! Zahráli v klubu FabriČKa

neděle, 17. března 2013, 21:08

Půl roku museli fanoušci oblíbené kapely Pub Animals čekat na její další koncert. Dočkali se v sobotu večer, kdy tahle původně...

Budějčáci dají v neděli sbohem Paní Zimě

pátek, 15. března 2013, 08:35

Již tuto neděli od 15 hodin proběhne akce s názvem Vynášení Morany. Přijďte vyprovodit spolu s občanským sdružením TVOR zimu z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.