Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filmový trhák Thor: Temný svět očima Budějcké Drbny

 
středa, 4. prosince 2013, 13:22

Blonďatý hrdina s pěknou tvářičkou, obřími svalisky a pronikavým kukučem. Nosí u sebe stále své věrné kladivo. Samozřejmě, že není řeč o nikom jiném, než o borci, který už nějakou chvíli láme rekordy v návštěvnosti kin po celém světě.

Původně komiksový Thor, asgardský bůh hromu, přináší na filmová plátna tak trochu pro každého. Velkolepé dobrodružství, kus děje ve vesmírných končinách, kus zase v Londýně jednadvacátého století,  trochu komplikovanější zápletku, vtip i nadsázku.

Thor ve svém příběhu usiluje o mír v celém vesmíru, ve všech světech i v srdci své vyvolené. Krásná Natalie Portman to totiž se svým drahým nemá vůbec jednoduché. Thor neustále někde lítá, mává s kladivem a na planetě Zemi se neobjeví třeba dva roky.

O to horší je pak rozhodnutí, které musí blonďatý bůh udělat, aby zachránil lidstvo. Postaví se čelem mocnému sokovi, mocnějšímu než celý jeho svět - Asgard. Do vesmíru se totiž vrací starobylá rasa v čele s vůdcem Malekithem, aby uvrhla vesmír opět do temnoty.

Ačkoliv jde divák do kina s vnitřním přesvědčením, že tyhle filmy vždycky dobře končí, snímek Alana Taylora ho o tom zcela ne a ne přesvědčit. Během celého filmu divák přemýšlí, zdali opravdu všechny důležité postavy přežijí a zdali jsou opravdu takové, jak jednají.

Náročnější divák zároveň ocení temnou atmosféru, která báječně kontrastuje s atmosférou moderního Londýna. Nic se ale nebije, pouze skvěle doplňuje. Komické prvky a scény dokreslují propracovaný děj a divák se místy opravdu dobře pobaví, například když Thorovo kladivo přistane na londýnské okurce (Gherkin).

Stejně tak oceňuji výpravu filmu. Asgard je velkolepé město. Kulisy asgardských ulic jsou největšími kulisami, jaké kdy byly pro potřeby filmu společnosti Marvel postaveny. Je dokonce možné vydat se na procházku asgardskými ulicemi a prohlížet si při tom krámky, krčmy a cvičiště.

Aby bylo možné v počítačích realisticky vygenerovat vodopády, které lemují Asgard, nasedl štáb do letadla a natočil ze všech možných úhlů islandský vodopád Dettifoss (nejmohutnější evropský vodopád - pozn. autorky).

Nevýhodou filmu, ale možná i trochu kouzlem je, že má až příliš překvapivý závěr, který diváka nepotěší, jelikož bude doufat, že se brzy dočká pokračování.

Pokud jste tedy ještě Thora neviděli, neváhejte ani chvíli a vyrazte do budějckého multikina CineStar buď na 2D nebo 3D verzi. Jistě vás zaujmou dlouhé blond kadeře Chrise Hemswortha či okouzlující Natalie Portman, jakožto Jane Foster, která chtěla kvůli neshodám se studiem odejít od projektu. Naštěstí jí v tom zabránil již podepsaný kontrakt.

 


 

Kam dál?

Pod Černou věží se opět rozdávaly filmové ceny

úterý, 3. prosince 2013, 14:05

Kde jinde, než v Českých Budějovicích, by se měl konat Festival Černá věž. Přehlídka amatérských a studentských filmů se letos...

Dan Bárta míří se svým turné Maratonika do Budějc

pondělí, 2. prosince 2013, 15:45

Výjimečný zpěvák vydal výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový počin Dana Bárty se skupinou Illustratosphere,...

Jak požádat o dotace na kulturu? Dnešní seminář poradí

pondělí, 2. prosince 2013, 09:16

Již dnes od 17.30 hodin se v jednací síni zastupitelstva města ve druhém patře českobudějovické radnice uskuteční seminář pro...

FOTO: Vánoce dýchly na Budějčáky, ve městě začal advent

neděle, 1. prosince 2013, 09:50

Přeplněné náměstí Přemysla Otakara II. sledovalo v sobotu slavnostní začátek Budějovického adventu. Po koncertu domácí kapely...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.