Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filmová novinka o monacké kněžně Grace dámy dojala

 
čtvrtek, 12. června 2014, 16:48

Přestože venku padaly teplotní rekordy, do příjemně klimatizovaného multikina CineStar dorazilo ve středu večer na Dámskou jízdu poměrně dost žen. Také kdo by si nechal ujít předpremiéru momentálně jednoho z nejdiskutovanějších filmů, která se na červnové Dámské jízdě promítala?

Doprovodný program byl jako vždy zajímavý. Dámy si nejdříve vystály frontu na výbornou kávu, mezitím si mohly zahrát golf a ochutnat zázračný nápoj z Goji.

Netradiční byl i drink na uvítanou. Šampaňské totiž bylo smícháno s oranžovým preparátem právě z Goji. Každá žena také obdržela sprchový gel a na každém sedadle byla mimo jiné i ochutnávka věnečků, která se perfektně hodila k podávané kávě.

Jako vždy nechyběly zajímavé prezentace a hlavně bohatá tombola. Vyhrávaly se láhve s Goji, poukazy na lekce golfu v Hluboké nad Vltavou, lístky na folkový festival Okolo Třeboně a mnoho dalšího.

Předpremiéra filmu Grace, kněžna monacká o herečce Grace Kelly, která se stala kněžnou Monaka, dámy dojala. Příběh o nadané a krásné herečce, která se na vrcholu své slávy provdala za monackého knížete Rainiera III., natočil režisér Olivier Dahan, který se proslavil biografickým snímkem Edith Piaf. Hlavní roli monacké kněžny si užila Nicole Kidman a znovu tak ukázala, že je herečka s velkým H.

„Film se mi moc líbil. Kostyméři se museli vyřádit. Všechny šaty, co měla Nicole na sobě, byly krásné,“ sdělila Budějcké Drbně Hana Baudyšová.

Po skončení filmu bylo v sále ticho. Divačky v tichosti opouštěly místnost a pochvalně hodnotily zhlédnutý film, který nejenom špičkovou kamerou dokázal chytit za srdce.

Na další Dámskou jízdu se můžete těšit 16. července. Promítat se bude český film Zejtra napořád.

 


 

Kam dál?

FOTO: Velká hračka kropí na náměstí kolemjdoucí

čtvrtek, 12. června 2014, 15:07

Barevná ryba na žulových kolečkách, akvabely nad hladinou Malše a další monumentální sochy a objekty zdobí budějcká náměstí,...

Podzim si budějčtí folkaři užijí na Malé scéně naplno

středa, 11. června 2014, 12:25

Fanoušci folkové či bluegrassové muziky by měli zbystřit! Na podzim se na Malé scéně DK Metropol uskuteční cyklus folkových...

Ve čtvrtek začne sezona na českokrumlovské točně

středa, 11. června 2014, 08:29

Komedií Tři mušketýři začne ve čtvrtek na českokrumlovském Otáčivém hledišti letní divadelní sezona. Naplánováno je osm titulů,...

Ulice Budějc i Hluboké oživí monumentální sochy

úterý, 10. června 2014, 10:01

Na náměstích, ve slepém rameni Malše, u Černé věže, na Zlatém mostě a také v oranžerii a na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.