Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Filmaři obsadili jihočeské památky

 
čtvrtek, 4. září 2014, 16:00

Už v roce 1998 na sebe pořádně upozornil filmem Tenká červená linie. Ne že by do té doby ve své filmografii víc snímků neměl, ale tento psychologický opus se stal kultem a pro mnohé fanoušky vůbec tím nejsilnějším válečným filmem.

Do historie se ale Adrien Brody zapsal až o čtyři roky později, kdy ho Roman Polanski obsadil do geniálního dramatu z období holocaustu - Pianisty. Zrodila se nová a velmi respektovaná hvězda. A právě tento borec bude nyní natáčet na jihu Čech!

Jeho novým projektem je historický film Emperor, který vzniká pod rukama zkušeného režiséra Lee Tamahori. Filmaři už nyní pracují na českokrumlovském zámku a v půlce měsíce se přestěhují na zámek v Jindřichově Hradci.

Pokud se zrovna na tyto dvě památky chystáte, musíte počítat s omezeními. Až do 14. září je v Českém Krumlově zkrácena I. prohlídková trasa, čemuž odpovídá i upravené vstupné. Ve dnech 8. až 10. září bude zámecký areál dokonce zcela uzavřen.

V Jindřichově Hradci se omezení týká jen dvou dnů - 15. a 16. září, kdy bude státní hrad a zámek veřejnosti nepřístupný.

Filmaři se momentálně pohybují také po hradě Zvíkov. Tentokrát se však nejedná o zahraniční štáb. Svoji pohádku Sedmero krkavců zde z části natáčí Alice Nellis. Z toho důvodu je až do 30. září uzavřena prohlídková trasa v Královském paláci. Areál hradu zůstává volně průchozí.

Foto: Georges Biard, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Nad Vltavou se strhne multimediální Bouře

středa, 3. září 2014, 21:02

Velkolepá multimediální show, nejmodernější technologie, zábava pro celou rodinu. To jsou hlavní lákadla třetího ročníku...

Páteční flámování? Do školy by se v sobotu vstávalo špatně

středa, 3. září 2014, 14:47

Zábava, kultura a sport za 1. republiky. Tak zní téma nadcházející vycházky za letního úplňku, která se uskuteční příští úterý 9....

V centru města se odpočívalo na zeleném trávníku

neděle, 31. srpna 2014, 18:25

Dvoudenní pouliční slavnost v centru města byla příjemnou tečkou za letními prázdninami. Krajinská ulice se proměnila v park plný...

Prázdniny byly zakončeny pouštěním lampionů štěstí po Malši

neděle, 31. srpna 2014, 14:38

Světélkový happening na vodě se ze začátku neobešel bez kapek štěstí. Počasí se však přece jenom smilovalo a pršet přestalo,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.