Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Film Křídla Vánoc vyprodal Dámskou jízdu

 
sobota, 16. listopadu 2013, 11:46

Téměř dva roky navštěvuje Budějcká Drbna akci pro ženy pořádanou multikinem CineStar a poprvé za tu dobu se jí stalo, že neměla kde zaparkovat. Taktéž předsálí bylo plné něžného pohlaví, které ochutnávalo a hodnotilo vánoční cukroví.

Poslední Dámská jízda letošního roku se nesla ve sladkém duchu vánočních radovánek. Svátečně nás naladila nejdříve rodina Milfaitova, která přijela popovídat o svých nejlepších marmeládách na světě, které dodává i na stůl britské královské rodině. Po bohaté tombole přišla na řadu předpremiéra nového českého filmu Karin Babinské Křídla Vánoc.

Příběh se odehrává ve vánočním čase v jednom velkém potravinovém řetězci, ve kterém čtyři hlavní postavy pracují. Každá z nich má nějaký svůj osobní příběh, který se záhy rozjede po vyslovení přání andělovi, který komunikuje skrze jednu z hlavních postav perfektně ztvárněnou Richardem Krajčem.

Optik Petr, Don Juan vdaných žen, žije v maringotce na opuštěném místě pouze s koněm. Jednoho večera si pořeže ruku a upadne venku ve sněhu do bezvědomí, kde se mu přihodí něco neobvyklého. Jakmile uchopí někoho za ruce a podívá se mu do očí, vidí všechny jeho nemoci a celý jeho životní příběh.

Je z toho v šoku, což mu neulehčují ani jeho tři přátelé Nina (Vica Kerekes), osamělá rebelka balící dárky ve stánku, Ráďa (David Novotný), manažer prodeje v hypermarketu - táta, manžel a tchán na plný úvazek, a Zajíc (Jakub Prachař), absolvent DAMU, toužící po roli u divadla, kterou nemůže sehnat, a tak v obchodě dělá šaška dětem.

Události nabírají spád. To, co si každý z nich přál, se začíná plnit, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. Bizarní scénky dohánějí divačky k smíchu a chvíli na to se kino ocitá v naprostém tichu a napětí, protože osobní příběhy hlavních postav rozhodně nejsou směné. Jsou plné samoty, strachu, hledání a toužení po něčem, co by je udělalo šťastnými.

Skvělé herecké výkony a příjemná hudba Richarda Krajča jen znásobují ústřední témata filmu, kterých najdeme hned několik. Nejdůležitější však je, že pokud si každý z nás něco upřímně přeje, tak se mu to splní, a to hlavně o Vánocích.

 


 

Kam dál?

Zpěváka jim málem vykastrovali štětkou od záchodu

čtvrtek, 14. listopadu 2013, 14:10

Českobudějovičtí Isacaarum jsou už roky velikým pojmem tuzemské extrémní metalové scény. Zatímco se fanoušci stále dohadují,...

Budějce se díky Therapy Sessions stanou městem drum&bassu

středa, 13. listopadu 2013, 19:46

Světoznámá párty Therapy Sessions slaví deset let své existence a řítí se jako uragán i na Českou republiku - letos se uskuteční...

J.A.R. a další hvězdy míří tento týden do Slavie!

středa, 13. listopadu 2013, 15:06

My se k sobě s davem nikdy nedostanem. Je tu acid DJ. Jó bejvávalo! Pocem, pohni svalem, snadno to jde s JARem! Tak na to...

Budějcká Thálie začala, nabídne především komedie

neděle, 10. listopadu 2013, 10:24

Převládajícím žánrem čtrnáctého ročníku Budějcké Thálie je tradičně komedie. Dramaturgie nabídne divákům až do neděle 17....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.