Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Film Druhá šance přivedl v CineStaru ženy k slzám

 
neděle, 16. září 2012, 20:38

Zářijová Dámská jízda nechala účastnice užít si ještě chvíli léta a tepla díky fotografiím z přírodní zahrady manželů Kovářových. Pobavení i smutek přinesl film Druhá šance, který rozpitvával vztah manželů po třiceti letech.

Tradičně byly dámy přivítány sklenkou šampaňského, tentokrát se myslelo s vodou nebo nealko sektem i na řidičky. Sál byl opět téměř zaplněn, což svědčí o populárnosti těchto dámských povyražení.

„Poprvé jsem se na Dámskou jízdu dostala díky informacím z Budějcké Drbny. Hned další měsíc už jsem šla s další kamarádkou a teď už nás pravidelně chodí pět a vždy se skvěle bavíme,“ prozradila Drbně Jitka Slámová.

Prezentaci si připravila Irena Kovářová, která nás seznámila s rodinnou zahradou, které byl udělen certifikát Ukázková přírodní zahrada. Díky projekci se ženy mohly pokochat rozkvetlými trvalkami, které si v zahradě sami určují svá místa, dvěma biotopy, efektivním skleníkem a léčivou pyramidou.

„Povídání paní Kovářové mě bavilo, jen jsem spousty věcem přesně nerozuměla. Mluvila o biotopu, tento pojem mi něco říká, ale přesně nevím, co to znamená. Na fotce byl vidět normální rybníček,“ svěřila se Hedvika Brázdová.

Budějcká Drbna proto zapátrala na chytrém internetu a tady jsou výsledky. Biotop, někdy také stanoviště, je biotické (živé) i abiotické (neživé) prostředí, ovlivněné a pozměněné živou složkou přírody. Lze ho chápat jako společné prostředí určitých složek, tedy soubor všech vlivů, které vytvářejí životní prostředí všech zde žijících organismů. Biotop se vztahuje k určitému druhu organismu, například biotopem škeble Velevrubu malířského jsou vodní nádrže a pomalu tekoucí vodní toky.

Dámy se dozvěděly i o působení Feng Shui, kterým se manželé Kovářovi zabývají již dvacet let a pořádají i kurzy pro veřejnost. Nově zařazeným kurzem výhradně pro něžné pohlaví bude Žena, cyklus a kreativita.

Speciálně pro tyto účely byl vybudován nový domeček jménem Měsíčník. „Každý dům by měl mít své jméno. Když ho pojmenujeme, nalijeme do domu život, energii. Vždyť ještě v polovině dvacátého století měly domy i vily své jméno,“ vysvětluje Irena Kovářová účastníkům Dámské jízdy.

Ještě před promítáním předpremiéry se rozdávala tombola. Cen bylo mnoho. Nejvíce jich věnovala právě rodina Kovářova. Vyhrávaly se vstupenky do přírodní zahrady, pobyty v léčivé pyramidě, poukaz na kurz Feng Shui, tři knihy napsané manželem paní Ireny, kosmetické balíčky od firmy, která věnovala každé dámě vzorek sprchového krému, DVD Líbáš jako ďábel a mnoho dalšího.

Film Druhá šance přítomné dámy jak pobavil, tak rozesmutnil. Příběh o tom, jak se manželský pár po třiceti letech žití dokáže odloučit a těžko se zase vrátit do láskyplných chvílí, nebyl nijak povzbuzující.

„Vy mladí tomu ještě nemůžete rozumět. Ale tohle byl přesně film o našem manželství. Ten by se měl pouštět spíš na pánské jízdě,“ prozradila se slzami v očích Viktorie Volfová. Naštěstí u amerických filmů nechybí happyend, takže přítomné dámy v podobné situaci neodcházely domů v depresi.

 


 

Kam dál?

Koncert Elánu se posouvá o dva měsíce na konec října

středa, 5. září 2012, 08:07

Kapela Elán v rámci turné po velkých scénách v České republice zavítá i do Českých Budějovic. Koncert plánovaný na poslední...

Muffin Oper Air: Hodně veselá tečka za festivalovým létem!

středa, 29. srpna 2012, 21:30

Jak už bývá zvykem, MUFFIN nejenže otevírá festivalovou sezonu v jižních Čechách, ale také zajišťuje návštěvníkům rezistenci do...

Loučení s létem už v pátek, hvězdou bude DJka Katcha

úterý, 28. srpna 2012, 21:23

S létem se loučí každý po svém. V pátek 31. srpna se v DK Cehnice do tohoto aktu pustí v rytmu DNB. A nejen v něm.

FOTOREPORT: Čechomor přijel se svým turné i na Holkov

úterý, 28. srpna 2012, 12:54

Kdo minulý pátek nenavštívil Letní parket Holkov, měl by hned teď začít litovat. Tisícovka posluchačů, která na tamní otevřenou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.