Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Voda, moře, oceány 2013

čtvrtek, 19. září 2013, 19:30
Steve Lichtag předává hlavní cenu MFF Davidu HannanoviDoteky Indonésie v RRC - Jávský tanecDoteky Indonésie v RRCVáclav Král, Arif Sulakson Gwilym Sicobo, James Mancham, Steve Lichtag a Jindřich SoukalFestival Voda, moře, oceány 2013Ceremoniační večer se konal v KC Panorama v Hluboké nad VltavouBalijský vazbový tanecBalijský vazbový tanecBalijský vazbový tanecModerátor Petr SvobodaObrázky Barunky SedláčkovéBarunka Sedláčková a její pusopisHosty přivítal senátor a starosta Tomáš JirsaJednu z cen předávala Lucie VýbornáVladimír Dryml vyhlašuje dalšího vítězeFilmy představily vodu slanou, sladkou i zmrzlouSir James ManchamJindřich Soukal, Petr Svoboda a Steve Lichtag (zprava)Další z ukázekObrázek Barunky Sedláčkové, cena pro Steva LichtagaBarunka Sedláčková a Steve LichtagAfterparty po skončení večeraAfterparty po skončení večeraAfterparty po skončení večeraDoteky Indonésie v RRC - Workshop indonéských tancůDoteky Indonésie RRC - Jávský tanecDoteky Indonésie v RRC - Výstava Století Miroslava ZikmundaDoteky Indonésie v RRC - Workshop indonéských tancůDoteky Indonésie v RRC - Ambassadorka Indonésie Emeria W. Siregard, Jindřich Soukal a Steve LichtagDoteky Indonésie v RRC - Indonéské specialityDoteky Indonésie v RRC - Jávský tanecDoteky Indonésie v RRC - Sir James Mancham a Arif SulaksonoDoteky Indonésie v RRC - Výstava  Století Miroslava ZikmundaDoteky Indonésie v RRC - Výstava Století Miroslava ZikmundaDoteky Indonésie v RRC - Výstava Století Miroslava Zikmunda
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.