Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Přírodovědecké fakulty slavil výročí univerzity

pondělí, 21. května 2012, 16:47

Jihočeská univerzita slaví dvacáté narozeniny a Přírodovědecká fakulta jí jako dárek minulý čtvrtek nadělila OpenAir festival, který byl plný představení zajímavých kapel či šikovných a zručných studentů.

Sluníčko svítilo a příjemně hřálo, a tak se kapelám i posluchačům na Sokolském ostrově festival výborně vydařil. Jako první se představila českobudějovická kapela Pampalini funky Jam. Jelikož program začínal již kolem druhé hodiny, byla účast posluchačů dost mizerná, ale s přibývajícími hodinami přibývali i diváci.

Hudební vystoupení byla proložena představením tanečnic, kejklířů či budějckých oblíbenců, kteří točí s ohněm Tohuvabohu. „Na jejich představení jsem poprvé, ale je to úžasný. Ještě jsem neviděla lepší vystoupení, než tohle, tedy podobného typu. Až budou zase někde vystupovat, tak tam určitě budu,“ sdělila Budějcké Drbně Karolína Prášilová. Odpoledne také probíhal workshop kejklířů, na kterém si příchozí mohli vyzkoušet žonglování s kuželky, míčky, hru s diabolem či své akrobatické dovednosti.

Vyvrcholením celého dne se stal koncert punkové kapely Znouzectnost, která to na pódiu pořádně rozjela. Ani příchozí fanoušci se nenechali zahanbit a předvedli na parketě pořádné pogo. Ono taky večer pěkně přituhlo, takže bez pohybu či kelímku piva se venku nedalo vydržet.

„Jsem tady od začátku. Program mi přijde úplně skvělej. Dobrý je, že se vydařilo počasí. Nejvíc se samozřejmě těším na Znouzectnost, ale Pampalini funky Jam mě taky bavili. A bubeníci? Super!“ vyprávěl Ondřej Soudek, který upíjel chmelový mok a dobře se bavil.

 
 
 


 

Kam dál?

Dusilová by si příště v Budějcích přála více posluchačů

čtvrtek, 17. května 2012, 19:33

Ve všech médiích se pějí ódy na nové album Lenky Dusilové. Kohokoliv se Budějcká Drbna zeptala na album Baromantika, všichni...

Lucie Bílá zazáří v Babovřeskách v roli cikánky

čtvrtek, 17. května 2012, 08:15

V nové komedii Zdeňka Trošky Babovřesky se objeví další hvězda. V roli „cikánky“ zazáří Zlatá slavice, zpěvačka a herečka Lucie...

Na májové Dámské jízdě se slavilo a dobře se bavilo

neděle, 13. května 2012, 20:33

Jedna z nejočekávanějších Dámských jízd se odehrála ve středu v multikině CineStar. Promítala se předpremiéra skvělé komedie...

Vyhrajte lístky na předpremiéru filmu Líbáš jako ďábel

středa, 9. května 2012, 09:20

Velký sál číslo 1 budějckého multikina CineStar bude dnes od půl šesté hostit další díl tradiční Dámské jízdy. Tentokrát všichni...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.