Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Nohama na zemi se vrátil po roce do Budějc

 
čtvrtek, 11. října 2012, 16:31

Tento týden se toho v Budějcích děje opravdu hodně - univerzitní Votvírák, studentské párty a také festival Nohama na zemi. Na ten se ve středu vypravila i Budějcká Drbna. Festival se v jihočeské metropoli uskutečnil již potřetí. Letos organizátoři pozvali hudební skupiny Fast food orchestra, Tlustá Berta a další.

Nohama na zemi nese myšlenku přiblížení situace handicapovaných lidí těm zdravým. Toho se pořadatelé zhostili výborně, když návštěvníkům připravili bariérové bary, záchody, možnost vyzkoušet si chůzi bludištěm s bílou holí či jízdu na kolečkovém křesle přes překážky, s nimiž se vozíčkáři potýkají každý den.

Celý program byl zahájen v devět hodin ráno, kdy odstartoval půlden věnovaný dětem. Ty mohly vedle Sportovní haly strávit celé dopoledne u divadla, ukázek bojového umění judo či představení canisterapie.

Odpolední program začala ve dvě hodiny skupina The Duffs a návštěvníci se začali bavit. Následně se mohli těšit na pražskou kapelu Bezpatyboty, reggea zpěváka Colectiva z Českých Budějovic a všem známou kapelu Tlustá Berta a nakonec i zakončení skupinou Fast Food Orchestra.

Celým festivalem se nesla pohoda a hlavně myšlenka vybrat co nejvíce peněz pro Centrum Kaňka, které zvolilo zajímavý systém podpory dárců. Každý, kdo přispěl více než padesáti korunami, dostal VIP pásku oprávňujícího levnější nákup piva, čaje či medoviny.

Do sbírky tak přispívali jak jednotlivci, tak i celé skupiny, které si na festivalu zahrály. Už ve tři hodiny odpoledne, tedy nedlouho před odchodem Budějcké Drbny domů, bylo vybráno 3500 korun.

Celý den bylo hezké počasí. Večerní zimu pak každý roztancoval při vystoupení Tlusté Berty nebo na rychlé rytmy Fastfoodů.

 


 

Kam dál?

Chcete pařit? Gangster Trippin chystá dvě akce v řadě

středa, 10. října 2012, 19:39

Gangster Trippin On Tour zavítá ve čtvrtek do budějckého Café Klubu Slavie, v pátek pak s extra hostem Djem Pixiem do Cehnic.

Za kliku Modrých dveří ve čtvrtek vezme Lenka Dusilová

úterý, 9. října 2012, 21:27

Držitelka hudební ceny Anděl v kategorii zpěvačka roku vystoupí nadcházející čtvrtek večer od 20 hodin v Hudebním klubu Modrý...

Týden v sobě: Budka na náměstí zaujala kolemjdoucí

sobota, 6. října 2012, 06:58

Ještě do konce tohoto týdne budou moci Budějčáci obdivovat posed, který na začátku září vyrostl na náměstí Přemysla Otakara II....

SOUTĚŽ: Cestovatel se podělí o své zážitky z Albánie

čtvrtek, 4. října 2012, 11:19

Beseda cestovatele Miroslava Náplavy k cestopisnému bestselleru Albánie, kráska se špatnou pověstí se uskuteční v pátek na Malé...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.