Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival na letní scéně zahájí audiovizuální kouzla

 
úterý, 16. července 2013, 20:03

Tento týden startuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie. A zahajuje ho asi nejzajímavější část, co se vizuálního vjemu týká.

Audiovizuální stage nabídne divákům vizuálně sladěný prostor, který připraví videoumělci ze seskupení Invert. Jde o vizuální skupinu zaměřenou na design scén, návrhy pódií, vizuál a především live Veejaying.

Invert založil na podzim roku 2011 Petr Popelka, alias vj zeroCube (zakladatel scénografického a vizuálního studia invisio.cz, který se tomuto oboru věnuje již patnáct let) a vj Ding. V portfóliu vizuální skupiny bychom našli festivaly jako Let It Roll, Therapy Sessions, Imagination festival či Pigfest.

„Scénografie je všechno kolem nás. Je to každodenní vizuální hra, která se děje vedle nás v právě probíhajícím čase, prostoru, vědomí. Termín scénografie se objevil v divadelnictví, nicméně dnes se s ním můžeme setkat právě při menších, ale i větších návrzích jak pro interiér, tak i pro exteriér. Jde především o ztvárnění myšlenek umělců do reality,“ vysvětluje vj zeroCube.

„V dnešní době frčí trend minimalisticky pojaté abstraktní projekce, respektive žádné střihy z filmů jako dělám já. Zabývám se pojetím celku, scénografií a novými možnostmi, jak zapojit do hry samotný světelný tok. Nemusí to být nutně jen projektory. Ke scéně patří i světelná technika. Musí však být dobře provedena. To moc lidí dnes neumí,“ dodal Petr Popelka.

Uvidíme... spíše, nechme se překvapit, co si pro nás letos kluci z Invertu připraví. Pokud vás toto umění zaujalo a byli jste se podívat nedávno například na náplavce u Dlouhého mostu, přijměte pozvání ke Slavii. Akce startuje již tento týden ve středu od 18 hodin.

Nejzajímavější poslechovou akcí bude rozhodně čtvrteční koncert taneční skupiny Take Death, což je čtveřice se společnou slabostí pro rock 'n' roll, country, kytary a elektronické mašinky.

Veškeré akce jsou bez vstupného. Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 23. 7., 30. 7., 20. 8. a 27. 8.

Napsal David Matějíček

 


 

Kam dál?

Na Borůvkobraní letos přišlo až čtrnáct tisíc lidí

úterý, 16. července 2013, 15:05

Budějcká Drbna se o uplynulém víkendu vypravila na devátý ročník Borůvkobraní, v posledních letech vyhledávané a velmi oblíbené...

Šedesáté narozeniny oslavila AJG velkolepou vernisáží

pondělí, 15. července 2013, 12:14

Letošní hlavní turistickou sezonu spojila Alšova jihočeská galerie s projektem Andy Warhol - Zlatá šedesátá. Vernisáž k této...

Letní kino Háječek přivítalo první diváky Obecnou školou

neděle, 14. července 2013, 09:44

Uplynulé letní dny přinesly kromě pouličních nepokojů i trochu kultury. V Háječku začalo ve čtvrtek promítat letní kino, které...

Letňák v příštím týdnu zahájí promítání zadara

neděle, 7. července 2013, 17:56

Po událostech posledních dní, kdy všechny obyvatele Budějc zajímaly zejména události okolo demonstrací jsme rádi, že můžeme...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.