Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Léto ve městě nabídne bohatý program

 
čtvrtek, 20. června 2013, 10:59

Téměř 180 akcí mohou navštívit lidé v Českých Budějovicích během festivalu Léto ve městě 2013. Představení divadel, koncerty, výstavy či filmové projekce se uskuteční na různých místech od června do září.

Jedním z vrcholů letního programu budou tradiční Múzy na vodě, při nichž vystoupí například Eva Pilarová, Jitka Zelenková nebo Vlasta Redl.

„Ale nedá se mluvit vyloženě pouze o jednom nejatraktivnějším bodě celého programu. Zajímavá bude třeba výstava Českobudějovičtí ostrostřelci nebo vizuální show Město lidem, lidé městu,“ řekla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Součástí akce Město lidem, lidé městu bude například proměna rušné Krajinské ulic v centru Českých Budějovic na klidovou zónu. Na jeden den tam bude na konci srpna zákaz vjezdu aut a třídu pokryje zhruba 500 metrů čtverečních travnatého koberce.

Lidé také budou moci od července do srpna každý čtvrtek a pátek navštěvovat letní kino, které bude promítat staré české filmy. „Jejich seznam ještě upřesníme, ale chceme, aby se jednalo o rodinné filmy,“ řekla Popelová.

Na všechna představení v letním kině bude vstup zdarma. Při tradičních Múzách na vodě vystoupí řada umělců od 1. do 6. července na pódiu umístěném na slepém rameni řeky Malše.

„Máme připravenou i suchou variantu v případě deště. To by se program Múz přesunul do domu Slávie,“ upřesnila náměstkyně primátora.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Buranské texty nejlepším lékem na trudomyslnost

středa, 19. června 2013, 09:25

Litvínovský písničkář a kytarista zavítá už zítra do Café Klubu Slavie, aby představil svou novou desku Dawntempo. Koncert...

Závěr června bude patřit festivalu pouličního divadla

neděle, 16. června 2013, 11:26

Muzikanti, divadelníci, kejklíři, akrobati, básníci, tanečnice, výtvarníci a další umělci se 27. a 28. června chystají do Českých...

Ulice Budějc ozdobily sochařské výtvory

pátek, 14. června 2013, 08:49

Pozornost obyvatel i návštěvníků Českých Budějovic poutá desítka zajímavých monumentálních objektů, které se ve středu objevily v...

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

úterý, 11. června 2013, 11:29

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.