Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Letní Letná se vrátil na Lipno se zahraničními hvězdami

 
pondělí, 2. července 2012, 19:29

Do Lipna nad Vltavou letos zamířil po úspěšném loňském ročníku Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. „Vůbec poprvé zde představíme kromě dalšího bohatého programu dvě zahraniční hvězdy,“ zdůrazňuje ředitel Letní Letné Jiří Turek.

Bude to vynikající italský umělec, mim, klaun, autor i režisér v jedné osobně Paolo Nani se slavným představením Dopis, které získalo řadu cen na mezinárodních festivalech, a švýcarský klaunský soubor Compagnie Due.

Dopis je představení beze slov, které vás určitě rozesměje a pobaví,“ doplňuje Jiří Turek. Jednoduchý příběh o dopisu zahraje Paolo Nani patnácti různými způsoby: například ve stylu westernu, němého filmu, hororu, bez rukou, opilý, pozpátku, překvapeně, sprostě, jako kouzelník a podobně.

Všechny verze mají jedno společné – jsou plné humoru a neuvěřitelného mistrovství, co se dá beze slov vyjádřit. Silou představení je kontakt s diváky, který vyústí v řadu překvapení,“ říká Jiří Turek.

Švýcarský soubor Compagnie Due přijede na Lipno s představením Avanti – vtipným a hravým cirkusovým kolotočem, který nepostrádá poetiku. „Akrobatické kousky, žonglování, kotrmelce ve vzduchu, využití magie a iluze a další klaunské umění pro všechny – děti, mladé i staré,“ líčí Jiří Turek.

Dva herci předvádějí moderní klaunerii s přesahem do pouličního divadla. Balancují mezi vtipnou zábavou a dramatickým uměním, využívají improvizace, nebojí se parodie ani fraškovitých konců. „Představení dvou trochu vulgárních, až bizarně vyhlížejících klaunů, umožní divákům podívat se na svět dětskýma očima,“ uzavírá Jiří Turek.

Přes den diváci uvidí až pětkrát denně dětská představení – například Teátr Víti Marčíka, divadlo ANPU, Vojta Vrtek, bublinář Václav Strasser, mim Antonín Novotný, Divadlo Já to jsem, MIMO.s. Zahraniční soubory pak večer doplní představení Teátra Víti Marčíka pro dospělé.

Městečko s cirkusovými šapitó, které na návštěvníky dýchne neopakovatelnou atmosférou, poskytne rodinám i dětem celodenní vyžití: najdou zde například fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočuje Vanda Hybnerová a Saša Rašilov, výtvarné a cirkusové dílny pro děti i dospělé, bar V letní poloze s večerním programem a čajový Show stan.

Vstup do městečka bude zdarma, dětská představení budou stát 50 Kč, večerní souboru Teátr Víti Marčíka pak 120 Kč a zahraniční 280 Kč. Festival také nabízí zvýhodněné balíčky na dětská a večerní představení.

Vstupenky jsou k dostání na www.letniletna.cz, poté na místě jednu hodinu před začátkem představení nebo v síti Ticketpro (cena navýšena o poplatek).

Vstupenky jsou dále v předprodeji do 30. června 2012:

  • LIPNO: Infocentrum Lipno, č. p. 87, 382 78 Lipno nad Vltavou, www.lipno.info
  • ČESKÉ BUDĚJOVICE: CITY café, (u zimního stadionu), F. A. Gerstnera 2151/6, 370 01 České Budějovice, www.citygastro.cz.

Generálním partnerem Letní Letné na cestách je Lipánek.

Hlavní část festivalu Letní Letná proběhne letos již podeváté od 19. srpna do 2. září na pražské Letné. První oznámenou hvězdou je kanadský soubor 7 Fingers.

Více informací a přesný program Letní Letné na cestách naleznete na www.letniletna.cz.

Tisková informace

 


 

Kam dál?

Osm prázdninových týdnů bude patřit Letnímu setkání

sobota, 30. června 2012, 10:38

Kulturní a zábavný program s názvem Letní setkání se uskuteční v prostorech letní scény Kulturního domu Slavie v Českých...

Festival pouličního umění zažijí Budějce už ve čtvrtek

středa, 27. června 2012, 08:39

Ve čtvrtek 28. června proběhne v Budějcích druhý ročník největšího festivalu pouličního umění v jižních Čechách Buskers fest...

Červnová Dámská jízda promítala film speciálně pro ženy

pátek, 22. června 2012, 11:13

Dámská jízda v budějckém multikině CineStar inspirovala své věrné i nové účastnice těsně před začátkem léta k vyražení za...

Trio Traktůrek přijede na náměstí se svojí Agropárty

pátek, 22. června 2012, 07:13

Kam o víkendu v Budějcích za kulturou? Třeba za Triem Traktůrek! V repertoáru této hudební formace, která vznikla na budějcké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.