Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival "LETNÍ LETNÁ"? Například Saša Rašilov coby hudebník.

 
pondělí, 4. července 2011, 14:53

Nevíte jak strávit s dětmi následující dva volné dny? Máme pro vás bezva tip. Jedná se o netradičně pojatý festival s názvem "Letní Letná", který se koná na břehu lipenského jezera ve Frymburku. Na co vše se můžete těšit nám prozradil ředitel festivalu pan Jiří Turek.

Ten nám také objasnil v čem tkví netradičnost tohoto festivalu. Předně je to o propojení účinkujících s diváky a návštěvníky. Děti si např. mohou po loutkových představeních (út. začínají v 11.00 hod.Eliščiny pohádky, stř. 11.00 hod. Královská moudrost), vyzkoušet v zákulisí jak složité je loutky ovládat, popř. se pokusit nějakou tu loutku vyřezat.

Nebo se mohou vlastnoručně "poprat" s mýdlovými bublinami po představení Václava Strassera "Duhové bubliny" (út., stř. v 17.00 hod.). Mají možnost vyzkoušet si žonglování (škola cirkusového umění), diabolo, různé výtvarné činnosti, spolupráci s klaunem Bilbem ( stř. 15.00 hod.) a ještě mnohem více činností, které děti zaručeně pobaví.

A dospělí? Když už odhlédneme od skutečnosti, že se jejich děti na festivalu náramně baví a že je o ně dobře postaráno, mají možnost celodenně navštívit originální divadelní fotoateliér Vandy Hybnerové, kde si vyberou dobový kostým, který si podle svého načančají, vyfotí se v něm a odnesou si zapaspartovanou fotku domů. Všichni si také můžete si zajít do čajovny, dát si dobrou rybičku, nebo pivko.

To vše za hudebního doprovodu skupiny Saši Rašilova Galantní Jelen.

Každý večer, tedy i dnes v pondělí Psycho Reloaded. A co co že se vlastně jedná? Čtyřdílný cyklus loutkových představení, který je inspirovaný americkými horory a sci-fi filmy. 

Další zajímavostí je tzv. Chamre separé, tedy cca 4.minutová loutková představení pro jednoho diváka klíčovou dirkou. A to buď pohádka pro děti, nebo Erotický kabaret pro dospělé.

Dnes se ještě můžete těšit na Aničku Polívkovou v pořadu- Pan Padlý,Paní Vltavská a další Případy doktora Toureta + živá hudba.

Pan Jiří Turek za organizátory všechny srdečně zve a jenom pro pořádek si dovoluje upozornit, že vstupné je zdarma.

Napsal Hawky
 


 

Kam dál?

Tragická dopravní nehoda omezila provoz z Českých Budějovic na Tábor

neděle, 3. července 2011, 13:46

Tragická dopravní nehoda se v neděli před poledne stala u Ševětína na Českobudějovicku. Jeden člověk zemřel, další dva lidé jsou...

Nezmaři zahrají pod hvězdami

neděle, 3. července 2011, 11:41

Koncert pod širým nebem si na začátek prázdnin pro své fanoušky přichystala českobudějovická folková skupina Nezmaři. Již třetí...

Kinematograf bratří Čadíků se po roce vrací do Českých Budějovic

neděle, 3. července 2011, 00:30

Známé maringotky a jedinečná atmosféra promítání v pojízdném kině – tak vypadá kinematograf bratří Čadíků. Originální projekt,...

Míša Nosková: Titulu Maturantka poroty si velmi vážím

pátek, 1. července 2011, 09:20

Budějcká Drbna vyzpovídala Míšu Noskovou, 18-tiletou absolventku gymnázia z Jičína, která si z Českých Budějovic odvezla titul...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.