Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Frymburkfest - Lipno 2014 navštívilo 30 tisíc lidí

 
úterý, 19. srpna 2014, 19:33

První ročník letního charitativního multižánrového festivalu Frymburkfest - Lipno 2014 s podtitulem Na společné vlně se mimořádně vydařil.

Dvoutýdenní kulturní program se sedmi dvojkoncerty osobností české hudební scény přímo na hladině Lipenské přehrady a řadou pozoruhodných doprovodných akcí pro všechny generace přilákal odhadem kolem 30 tisíc návštěvníků. A co je hlavní, podařilo se vybrat téměř 300 tisíc korun, které pomohou dětem s hendikepem!

Nový festival byl iniciován hercem a hudebníkem Zdeňkem Podhůrským, patronem a autorem charitativního projektu Číslo na Boha. Každá z devíti večerních produkcí byla symbolicky věnována konkrétnímu dítěti, vybranému ve spolupráci s občanským sdružením Dobrý skutek.

Frymburkfest - Lipno 2014 nabídl nejen osvěžující hudební zážitky. Na speciálním pódiu na vodě zazpívala například Lucie Bílá, Ewa Farna, skupiny Olympic, Buty a řada dalších známých umělců. V rámci atraktivního doprovodného programu se dělo mnoho zajímavého po celém Frymburku.

Lákavá byla například jedinečná možnost svézt se v doprovodu zkušené posádky na autentické replice vorového pramene - unikátním voru ze 76 smrkových klád.

Značnou pozornost vzbudila také akce Řežeme dětem, kdy v přístavu pod vedením vicemistra světa v dřevosochání Martina Komárka vznikaly rozměrné sochy na téma klasických českých pohádek. Originální sochy se stanou trvalou ozdobou a atrakcí města.

A na závěr festivalu byla na nábřeží slavnostně odhalena Zvonička naděje podle návrhu proslulého architekta Bořka Šípka, symbolizující charitativní podtext celé akce.

„Máme radost, že se nám podařilo zpříjemnit léto početným návštěvníkům Frymburku i celé lokality a zároveň pomoci dětem s hendikepem. Samozřejmě nás těší příznivé ohlasy, které festival Frymburkfest - Lipno 2014 hned napoprvé vyvolal. Velké poděkování patří všem zúčastněným, účinkujícím i partnerům akce, městysu Frymburk pod vedením starosty Oto Řezáče, ale zejména všem návštěvníkům, kteří zakoupením vstupenky přispěli na dobrou věc,“ konstatoval jeden z producentů Aleš Nejedlo ze společnosti Adventure agency, která festival společně s RURagency produkčně zaštítila.

Mediálním partnerem prvního ročníku Frymburkfestu - Lipno 2014 byla Budějcká Drbna.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Budějce žádají o prodloužení nájmu pro krumlovskou točnu

úterý, 19. srpna 2014, 09:10

České Budějovice podle náměstka primátora Miroslava Jocha (ČSSD) požádaly Národní památkový ústav o prodloužení nájmu pro točnu v...

RECENZE: Of The Woods potvrdili své kvality i ve studiu

pondělí, 18. srpna 2014, 12:16

„Odehráli jsme něco koncertů, ale to podstatné nám chybělo - nahrávka. Nyní nastal ten pravý čas,“ říkají kluci z jihočeské...

RECENZE: Richard Bona byl důstojnou tečkou jazzfestu

neděle, 17. srpna 2014, 11:23

Bez přehnané pompy, intimně, emotivně a sympaticky... Fenomenální baskytarista Richard Bona včera (16. srpna) uzavřel se svým...

PašaFest je v plné palbě. Zlobí ho jen počasí

sobota, 16. srpna 2014, 14:46

Reggae, techno, ska, punk, rock, metal... Festival PašaFest, který včera odstartoval v obci Stádlec, si s žánrovým zaměřením...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.