Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Černá věž začíná. Přinese drama i komedii

 
neděle, 24. listopadu 2013, 18:47

Začne poslední listopadový týden a než udeří advent, budou České Budějovice plné amatérských a studentských filmů. Proběhne tady totiž třetí ročník filmového Festivalu Černá věž. Od 27. do 30. listopadu se Café klub Slavie změní ve filmový sál a během čtyř dnů nabídne na padesát filmů.

Filmoví tvůrci už balí kufry a v sobotu osobně dorazí do jihočeské metropole, aby převzali ceny na galavečeru vítězů. Diváci svou účastí navíc pomohou dětem s postižením z Centra Bazalka.

Na třetí ročník se přihlásilo rekordních šedesát sedm filmových tvůrců, kteří přihlásili devadesát pět filmů. „Každý film je originální. Obecně převládají vážná témata, hlavně drama, ale k vidění budou i komedie, dokumenty nebo animáky,“ prozradil Milan Pleva, ředitel festivalu.

„Autoři zpracovávají zajímavá témata. Od současných problémů jako je bezpečnost informací na sociálních sítí po zcela fantazijní příběhy. A technická kvalita filmů? Ta je úchvatná, na to že se nejedná o profesionály. Doufám, že si studenti filmových škol svůj přístup udrží i jako absolventi a nespadnou do kvality Ordinací v růžových zahradách,“ dodává.

Diváci mohou filmy zhlédnout v rámci pěti promítacích pásem a hlasovat o divácky nejoblíbenějším filmu. Festival je soutěžní a autoři mezi sebou bojují v rámci osmi kategorií. Jednou z nich je kategorie téma ročníku, která přímo souvisí s charitativním charakterem festivalu.

„Vstupné na většinu pásem je dobrovolné, na hlavní pásmo a galavečer vítězů 70 Kč. A všechny tyto peníze putují dětem s postižením z českobudějovického Centra Bazalka. V rámci tématu ročníku jsme ocenili film, který natočily děti z Centra Arpida. Přišlo nám skvělé, že děti z Arpidy natočily film, který přihlásily a pomohly tak dětem s postižením ze sousedního Centra Bazalka,“ přibližuje Milan Pleva.

Festival uzavře galavečer vítězů, který obohatí několik živých hudebních vystoupení. Diváci se mohou těšit na slavné filmové melodie od pohádky Jak se budí princezny po nejnovější bondovku Skyfall. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru filmového festivalu a pomozte svou přítomností těm, kteří to opravdu potřebují.

Festival je financován z programu Think Big Nadace Telefónica a pořádán pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Program 3. ročníku festivalu Černá věž

27. 11. 19:00 Promítací pásmo B1 Café klub Slavie vstupné dobrovolné
28. 11. 19:00 Hlavní promítací pásmo Café klub Slavie 70 Kč
29. 11. 19:00 Promítací pásmo B2 Café klub Slavie vstupné dobrovolné
  21:00 Filmový maraton Café klub Slavie vstupné dobrovolné
  21:00 Koncert kapely Švihadlo Café klub Slavie vstupné Café klub Slavie
30. 11 9:00 Filmová snídaně Café klub Slavie vstupné dobrovolné
  20:00 Galavečer vítězů Velký sál KD Slavie 70 Kč

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Budějovický advent nabídne program pro děti i seniory

pátek, 22. listopadu 2013, 13:12

Klišé o tom, že advent je již za dveřmi, už letos určitě každý četl. Jaký bude Budějovický advent 2013? To zjišťovala Budějcká...

Orientální tanečnice rozpálily publikum v ArtIGY

středa, 20. listopadu 2013, 13:40

Kulturní prostory v nákupním centru IGY se v sobotu přes den proměnily v tržiště, kde prodávalo kolem padesáti prodejců zajímavé...

Famózní J.A.R. přilákali do Slavie přes 350 lidí

úterý, 19. listopadu 2013, 16:20

Café klub Slavie letos oslavil dva roky existence a jako odměnu pro své fanoušky si připravil listopadový program, který v...

V Jihočeském divadle to připomínalo party u Gatsbyho

úterý, 19. listopadu 2013, 11:25

Česko zažilo ze soboty na neděli velkou premiéru, a totiž Noc divadel. V Evropě je tento výjimečný den zavedený od roku 2008, do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.