Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Černá věž má koncept, chybí ale peníze

 
pátek, 14. března 2014, 08:30

Desítky nezávislých filmů a stovky diváků, promítací pásma, filmový maraton, filmový punč, koncert filmové hudby, předávání cen, workshop a diskuze. Vše ve prospěch dětí s postižením z Centra Bazalka. Tak by to mělo vypadat v Českých Budějovicích na konci listopadu již počtvrté.

Koncept čtvrtého ročníku Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž je připraven. Realizační tým ale zatím nezískal peníze.

„I letos, stejně jako vloni, připravujeme čtyři dny plné filmů, které v kině neuvidíte, a bohatého doprovodného programu. Kromě klasických promítacích pásem chceme uspořádat ukázku práce filmových maskérů, diskuzi nad filmovým pirátstvím a festival uzavřít galakoncertem filmové hudby s předáváním cen vítězným autorům. Chybí nám ale peníze, v dotačním programu města jsme zatím neuspěli, a jak by řekl filmový klasik, bez soli to nejde,“ přiblížil současnou situaci Milan Pleva, ředitel festivalu a mimo jiné jeden z vítězných autorů konceptu oslav 750 let města České Budějovice.

Organizátoři ale věří, že ochotných dárců, ať už jednotlivců, institucí nebo firem, se podaří najít dostatek, aby se čtvrtý ročník mohl uskutečnit.

Celkový rozpočet činí kolem sto tisíc korun a realizační tým ho chce pokrýt celý z peněz partnerů. „Zřídili jsme festivalový transparentní účet, aby mohl každý partner vidět, že dary směřují přesně za účelem pořádání festivalu. My vše děláme zadarmo ve svém volném čase a žádné odměny si nenecháváme. A hlavně nechceme jako zdroj financování brát peníze ze vstupného, ty patří jako vždy dětem z Centra Bazalka,“ připomíná charitativní zaměření celé akce Milan Pleva.

Ten Centru Bazalka přispěl i polovinou své odměny za vítězný návrh konceptu oslav 750 let Českých Budějovic. „Několikrát jsem měl možnost děti v Bazalce navštívit a oceňuji všechny, kteří se o ně starají a přinášejí do jejich života alespoň trochu radosti. Doufám, že na festival seženeme peníze, abychom mohli dát dětem výtěžek i letos.“

Firmy ale nemusí festivalu přispět pouze finančně. Organizátoři hledají partnery pro takzvanou in-kind spolupráci, založenou na poskytnutí významných slev nebo služeb zcela zdarma. Jedná se o tiskařské služby, výrobu reklamních předmětů, zapůjčení projekční techniky, poskytnutí reklamního prostoru, dárky do soutěží a výhry pro autory.

Realizační tým byl do loňského ročníku tvořen výhradně studenty a absolventy Jihočeské univerzity, ale nyní se už rozrůstá o další filmové nadšence. Přidat se může úplně každý, kdo má rád filmy a chce se aktivně zapojit.

Napsala Michaela Matějková
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Bratři Orffové vystoupí poprvé v Českých Budějovicích

čtvrtek, 13. března 2014, 20:02

Krnovští Bratři Orffové zavítají poprvé do Českých Budějovic. Po skoro pětiletém snažení se je dramaturgům Café klubu Slavie...

FOTO: Kulturní centrum rozjasnily nádherné orchideje

pondělí, 10. března 2014, 09:15

Patnáctý ročník prodejní výstavy orchidejí začal v závěru minulého týdne v budějckém Domu kultury Metropol. Navštívit ji můžete...

V Metropolu začíná několikadenní výstava orchidejí

pátek, 7. března 2014, 16:50

Stovky orchidejí roztodivných tvarů, barev a vůní si budou moci ode dneška až do neděle 16. března prohlédnout návštěvníci...

Sto zvířat to rozjedou v Café klubu Slavie

pátek, 7. března 2014, 14:20

Hned první březnový týden slibuje nezapomenutelný klubový koncert kapely, která to umí pěkně rozjet. Sto zvířat přijíždí na jih...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.