Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival Central Park Slavie navštívily tisíce fanoušků

 
pondělí, 22. září 2014, 13:25

Vltava, Mustang Bluesride či Smutný Karel. To jsou kapely, které letos v létě přitáhly na festivalu Central Park Slavie nejvíce lidí. Velký zájem, a to hlavně u mladého publika, byl také o akci Somersby Gangster Trippin, která proběhla hned třikrát.

Letní multižánrový open-air festival, jenž se konal od 17. července do 29. srpna, měl zkrátka obrovský úspěch. Organizátoři tak mají skvělý impuls do dalších ročníků.

„Velkou výhrou bylo počasí, které festivalu skutečně přálo a zasloužilo se o to, že nemusela být ani jednou použita mokrá varianta,“ zmínil David Matějíček z Café klubu Slavie.

Letošní ročník byl podle jeho slov nejúspěšnější, a to i přes to, že byl festival zkrácen z původních šestnácti dní jen na jedenáct. „Návštěvnost vzrostla o 1500 lidí. Celkově festival navštívilo zhruba 6000 diváků, což nás velmi těší. Festival má vzestupnou tendenci, což je pro nás hnací síla.“

Velkou změnou je, že zatímco na prvním ročníku (celkově se uskutečnily tři ročníky) lidé festival navštěvovali de facto náhodně, letos na něj mířili cíleně.

„Myslím si, že se lidé v centru města chtějí skutečně bavit. Přes léto tady ale příliš akcí není. Respektive nic kontinuálního. U nás si již lidé zvykli, že v parku naleznou vždy kvalitní koncerty. Za tím si vážně stojím. Snažíme se festival pojmout multižánrově, aby si každý našel to své. Neděláme tuto akci jen pro jednu konkrétní skupinu fanoušků,“ zdůraznil David Matějíček.

Na pódiu se tak vystřídaly rockové soubory, folkoví, ale i jazzoví muzikanti. Úspěch měl také program televize Šlágr. Nemalý prostor dostala i alternativní hudba. Důvod je jednoduchý - pořadatelé nechtějí šlapat jen po komerční cestě.

„Svým způsobem navazujeme na to, co se během roku koná v našem klubu. Děláme muziku, jež nás baví,“ řekl David Matějíček a dodal: „Máme rádi alternativu, což je evidentní už jen z programu klubu. Snažíme se udělat dobrý mix, kdy nám tady hrají kapely, které jsou jasnou tutovkou, ale i kapely, na které příliš lidí nechodí, i když hrají maximálně kvalitní hudbu. Je samozřejmé, že potřebujeme dobrou návštěvnost, nejsme ale tým, který by vyhledával jen jistoty. To v žádném případě.“

Central Park Slavie si stihl za tři roky udělat tak slušné jméno, že jsou zde některé kapely schopné hrát i za poloviční honorář.

„Odezva muzikantů je zkrátka velmi pozitivní. Kvitují i změnu, kterou jsme udělali oproti minulému roku. V jeden den nám tady hrají třeba i tři stylově rozmanité kapely. Má to výhodu v tom, že na ně přijde více lidí. Ti jsou pak překvapení, že o kapele doposud neslyšeli, přitom je naprosto skvělá. Je to zkrátka jako na festivalech. Na začátku hrají kapely, které dostávají šanci. Lidé se na ně ze zvědavosti podívají. Jelikož je akce zadarmo, nemusí pak litovat, že utratili peníze za něco, co je nechytlo,“ uvedl David Matějíček.

Central Park Slavie, který se uskutečnil díky několika důležitým sponzorům a partnerům, mezi nimiž bylo i město České Budějovice, má zkrátka skvěle našlápnuto. Nyní se ale organizátoři věnují přípravě podzimní sezony v Café klubu Slavie. Už teď je jasné, že je na co se těšit, protože mezi potvrzenými kapelami jsou například J.A.R., Žlutý pes či Dirty Blondes.

Foto: Milan Pleva

 


 

Kam dál?

Baletní představení překvapilo nakupující návštěvníky

pondělí, 22. září 2014, 09:36

O tom, že si při baletu otevřete pytlík s brambůrky, jste si až donedávna mohli nechat jenom zdát. Nepředstavitelné se stalo...

Chystáte se zítra na náměstí? Auto nechte doma!

neděle, 21. září 2014, 18:50

Den bez aut, jež je vyhlášen na 22. září, což je zítra, se dotkne dopravy také v Českých Budějovicích, respektive náměstí...

RECENZE: Milan Schelinger oživil staré hardrockové pecky

neděle, 21. září 2014, 16:16

Je to již více než třicet let, co zemřel hudební symbol své doby a jeden z nejrespektovanější zpěváků tuzemské rockové scény -...

Že je věda nuda? Budějčáci vědí, že není

neděle, 21. září 2014, 14:37

Budějčáci prožili Sobotu s vědou. V rámci výstavy s názvem Věda pro společnost... poznávat má smysl si mohli na náměstí Přemysla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.