Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Faktor Fest přilákal na Sokolský ostrov tisíce lidí

sobota, 6. září 2014, 10:35

Prosby organizátorů Faktor Festu byly vyslyšeny a ve středu dopoledne přestalo pršet. Díky tomu si všichni mohli užít zábavu dle svého gusta. Děti se bavily na atrakcích, dospělí hopsali na skvělé kapely, a kdo netančil, tak aspoň popíjel nějaký drink nebo diskutoval s přáteli.

„Byla jsem ráda, že přestalo pršet, jinak bych sem asi ani nešla. Jsem tu dneska již od tří, protože je nejenom zajímavý program, ale doma jsem teď seděla pořád, a tak jsem ráda, že můžu být venku,“ řekla Andrea Doskočilová.

Budějckou Drbnu překvapilo, že na rozdíl od minulého ročníku se na Sokolském ostrově sešlo poměrně dost návštěvníků už od začátku celé akce, přitom loňské září bylo slunečné a teplé. Hodně lidí přišlo už na baviče Richarda Nedvěda, který zatřásl bránicí všech přítomných. Po něm nastoupil na pódium En Dru, který předváděl, co je to beatbox a jak na něj.

Doprovodný program byl připraven hlavně pro nejmladší návštěvníky festu. Děti řádily na lanových atrakcích, jezdily na šlapacích autíčkách nebo okukovaly hasiče.

V půl šesté začalo první hudební vystoupení v podání skupiny Jelen. Po ní přišli Všichni Svatí, dále předvedli své umění NG Dance Crew a při setmění se konečně všichni dočkali hvězdy večera Xindla X, který zpíval hit za hitem a malé holky stojící přímo pod pódiem pařily jak o život.

Chvíli po začátku koncertu Xindla X začala hrát u K2 v rámci akce Ve středu města ve středu punková kapela Better Way, kde se pogovalo o sto šest.

Večer na Faktor Festu zakončila známá kapela Divokej Bill, při které si návštěvníci na závěr pořádně zahopsali, a šlo se domů. Kolem půlnoci na Sokolském ostrově zbyla jen kopice kelímků...

 
 
 


 

Kam dál?

Památky o víkendu otevřou jinak nepřístupná místa

pátek, 5. září 2014, 16:54

Zítra budou zahájeny Dny evropského dědictví. Připojí se k nim většina jihočeských památek ve správě Národního památkového...

Loučení s létem opět na Holkově. Hrajte o lístky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:41

Loučení s létem na Holkově je tradiční akcí, která se koná již sedmým rokem vždy krátce po skončení prázdnin. Letos poprvé však...

Filmaři obsadili jihočeské památky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:00

Už v roce 1998 na sebe pořádně upozornil filmem Tenká červená linie. Ne že by do té doby ve své filmografii víc snímků neměl, ale...

Nad Vltavou se strhne multimediální Bouře

středa, 3. září 2014, 21:02

Velkolepá multimediální show, nejmodernější technologie, zábava pro celou rodinu. To jsou hlavní lákadla třetího ročníku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.