Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvoudenní slavnost pokračuje ve velkém stylu

 
sobota, 30. srpna 2014, 18:10

Festival Město lidem, lidé městu včera pobavil a hlavně potěšil. Dneska ale pokračuje ještě ve větším stylu. Stánků je více, program je nabitější a nechybí ani horolezecká stěna. Na své si tedy přijde skutečně každý!

Ačkoliv je slavnost primárně zaměřena na Budějčáky, oslovila i lidi z větších dálek. V davu se dnes odpoledne pohybovali například Plzeňáci, Pražáci, ale i Němci a další cizinci.

„Přijeli jsme až z Domažlic a musím říct, že jsme vážně spokojení. Je to tady perfektní, příjemně strávený den,“ chválil například Jan Dolejší. „Všem musím doporučit zdejší vynikající klobásy! Včera jsem je ochutnal hned po příjezdu a dnes jsem se těšil celé dopoledne, až si dám zase," usmál se.

Z programu mu radost udělal pražský Cirk La Putyka, který vystupuje na Piaristickém náměstí. „Vážně pecka, mají to výborně natrénované. Skvělá show..."

Účastníci festivalu se báli nepříznivého počasí. Ještě odpoledne to vypadalo, že vše dobře dopadne, po půl páté odpoledne déšť přece jenom přišel. Předpověď na večer je ale příznivá, takže by program neměl být narušen. Byla by to škoda, protože na návštěvníky ještě čeká plno skvělých zážitků!

 
 
 


 

Kam dál?

Hudební náplň Krajinského korza nezklamala

sobota, 30. srpna 2014, 13:08

Krajinské korzo nabízí kromě jiného také řadu hudebních lahůdek, o čemž se přesvědčili návštěvníci už včera. Výborní Naladěno,...

Vrcholem dvoudenní slavnosti bude vypouštění lampionů štěstí

sobota, 30. srpna 2014, 08:17

Festival Město lidem/lidé městu se přehoupl do své druhé poloviny. Včera Krajinskou ulici navštívily stovky lidí, které se bavily...

Krajinské korzo pobaví i největší morouse

pátek, 29. srpna 2014, 18:00

Marně byste dnes hledali v jižních Čechách místo s větší koncentrací dětských úsměvů... Krajinské korzo opět baví naplno! Tu...

Jihočeši truchlí. Zemřela herecká legenda Petr Šporcl

pátek, 29. srpna 2014, 12:36

Smutnou zprávu dnes přineslo Jihočeské divadlo. Včera zemřel po krátké nemoci člen činohry Petr Šporcl (narozen 7. 1. 1942)....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.