Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dva letní vlaky tento týden zamíří do stanice Zábava

 
úterý, 3. července 2012, 07:09

„Pozor, pozor, na letní kolej vjíždí vlak, který vás zaveze do stanice Zábava, připravte se k odjezdu, nastupujte...“ Hned dva vlaky, kterými se můžeme vydat za zábavou, hudbou i za historií, vyjedou v následujících dnech.

Ve středu 4. července bude vypraven zcela speciální vlak Nezmar Expres. Budějcká skupina Nezmaři i letos zve všechny na jízdu historickým parním vláčkem, který bude mít hlavní zástavku v Hůrkách.

Tam, přímo na nádraží, se bude konat koncert Nezmarů a po něm vláček odveze všechny hudbymilovné – nebo, přesněji nezmaromilovné – pasažéry zpět. Vláček odjíždí v 16.45 z Jindřichova Hradce a z Hůrek bude vyjíždět po koncertu ve 22.45 zpět do Jindřichova Hradce.

A na cestu z města a také na výlet za historií, tradicemi a zábavou se můžeme vydat hned den následující, ve čtvrtek 5. července. Jihočeské muzeum ve spolupráci s Českými drahami a Informačním centrem Borovany připravilo akci nazvanou Cesta z města aneb Za Janem Žižkou do Trocnova.

Speciální vlak vyjede z vlakového nádraží v Českých Budějovicích ve 12.38 hodin a zamíří do Trocnova, kde bude v areálu u Žižkova památníku připraven bohatý zábavný program.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Krumlovských pištců, skupiny historického šermu Fedrfechtýři, Studio Dell´Arte s divadelní hrou Pražská defenestrace a country skupinu Weekend .Odjezd ze zastávky Radostice je v 18.38 hodin.

 


 

Kam dál?

Festival Letní Letná se vrátil na Lipno se zahraničními hvězdami

pondělí, 2. července 2012, 19:29

Do Lipna nad Vltavou letos zamířil po úspěšném loňském ročníku Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. „Vůbec...

Osm prázdninových týdnů bude patřit Letnímu setkání

sobota, 30. června 2012, 10:38

Kulturní a zábavný program s názvem Letní setkání se uskuteční v prostorech letní scény Kulturního domu Slavie v Českých...

Festival pouličního umění zažijí Budějce už ve čtvrtek

středa, 27. června 2012, 08:39

Ve čtvrtek 28. června proběhne v Budějcích druhý ročník největšího festivalu pouličního umění v jižních Čechách Buskers fest...

Červnová Dámská jízda promítala film speciálně pro ženy

pátek, 22. června 2012, 11:13

Dámská jízda v budějckém multikině CineStar inspirovala své věrné i nové účastnice těsně před začátkem léta k vyražení za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.