Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dům U Beránka patřil kimonům, sushi a bonsajím

 
pondělí, 28. května 2012, 12:24

V domě U Beránka bylo o víkendu živo, a to velice netradičně. Rodinný skautský oddíl Piškóti se rozhodl přinést do Českých Budějovic malou ochutnávku z bohaté japonské kultury.

Páteční program začal ukázkou japonského bojového umění, pokračoval přednáškou o bonsajových mistrech a workshopem. Všechny tři dny pak zakončily japonské filmy.

Program však nebyl jen pro dospělé. Na své si přišli i děti. Pavel Brožka tu pro ně sehrál čtyři japonské pohádky. Pro bojovnější nátury organizátoři připravili ukázku karate pro děti pod vedením zkušeného karatisty.

Japonské kulturní dny zkrátka zahrnovaly úplně vše, co se vám vybaví, když se řekne Japonsko. Návštěvníci se mohli nechat nalíčit a učesat ve stylu japonské image, vyrobit si ruční papír, poskládat si své origami nebo ochutnat tradiční sushi.

Pokud by měl někdo málo intelektuální zábavy, mohl si zajít na základy japonské gramatiky nebo ukázkovou hodinu japonštiny.

A jak se stalo, že se na jednom místě sešlo tolik odborníků přes Japonsko? „Letos pořádáme už druhý ročník. Japonská kultura je velice zajímavá a myslíme si, že může přitáhnout jak dospělé, tak děti. Většina z těch lidí, kteří to se na tom podílejí, jsou mí známí a kamarádi. Se sobotním programem nám pomáhala Česko-japonská společnost,“ říká Petra Pščolková, organizátorka Japonských kulturních dnů.

Za celé tři dny dorazilo do domu U Beránka kolem dvou tisíc návštěvníků. „To je o mnoho víc, než minulý ročník. Na příští léto plánujeme opět Japonsko. Rozhodovali jsme se mezi Afrikou nebo Španělskem, ale Španělské slavnosti pořádá někdo jiný a na Afriku jsme nesehnali moc kontaktů. Japonsko je navíc tak kulturně bohatá země, že bychom s ní vystačili na deset let dopředu,“ dodává mladá organizátorka ze skautského oddílu Piškóti.

 


 

Kam dál?

Cestovatelé představili Namibii, nejafričtější zemi Afriky

čtvrtek, 24. května 2012, 11:13

Zatímco na Sokolském ostrově před týdnem dováděli studenti, v Horké Vaně se odehrával další z tematických večerů uváděných Janem...

Budějcké náměstí se bude vlnit v rytmu čtverylky

středa, 23. května 2012, 14:30

Stovky tanečníků se sejdou v pátek 25. května ve 12 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. A o co že půjde? Bude se tancovat....

Padla první klapka, Troška začal točit Babovřesky

úterý, 22. května 2012, 23:53

Malebná vesnička Dobčice na Českobudějovicku ožila v úterý 22. května čilým ruchem. Náves ve stylu selského baroka obsadili...

Festival Přírodovědecké fakulty slavil výročí univerzity

pondělí, 21. května 2012, 16:47

Jihočeská univerzita slaví dvacáté narozeniny a Přírodovědecká fakulta jí jako dárek minulý čtvrtek nadělila OpenAir festival,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.