Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do divadla plynou další miliony z městské kasy

 
úterý, 5. listopadu 2013, 08:14

Návštěvníci Jihočeského divadla se mohou v sezoně 2014/2015 dočkají několika novinek - studiové scény, odpočinkové zóny s bufetem, pokladny i sociálního zázemí. Vzniknou v sousední budově, kterou město před lety i s pozemky koupilo od restituentů za téměř 16,5 milionu korun.

Teď začala její dlouho plánovaná rekonstrukce. Zřizovatel, tedy Statutární město České Budějovice, za ni zaplatí téměř 30 milionů korun.

„Stavební úpravy se týkají především přilehlé restituované budovy, ve které byla doposud umístěna divadelní pokladna, zasedací místnost (bývalý divadelní klub), kanceláře obchodního útvaru a v neposlední řadě bufet propojený s foyer divadla,“ vysvětlila vedoucí obchodního oddělení Jihočeského divadla Věra Ernstová.

Od pondělí je proto pokladna divadla včetně kanceláře předplatného přemístěna do rohové části budovy se vstupem ze Zátkova nábřeží. Divadelní bufet ve foyeru divadla je přesunut o patro výše k protilehlému schodišti, kanceláře obchodního oddělení jsou pro následující období rekonstrukce přesunuty do přízemních prostor budovy Široká 2.

„V příštím roce se návštěvníci mohou těšit na novou studiovou scénu s kapacitou do stovky diváků, která bude domácími divadelními soubory využívána nejen jako hrací prostor nových inscenací, ale poslouží také jako zkušebna s více možnostmi využití prostoru,“ upřesnila Ernstová.

Ke zvýšení komfortu diváků přispěje také nová odpočinková zóna a bufet, které budou v porovnání s těmi stávajícími prostornější a pohodlnější.

Další změnou, kterou s sebou rekonstrukce přinese, je přemístění pokladny přímo do hlavní budovy a také vznik didaktického centra. Nově vzniklá studovna v prostorách původní zasedací místnosti bude vybavena mimo jiné i projekční technikou a bude možné si ji pronajmout například za účelem přednášek či besed.

Bude tam také umístěn veřejnosti přístupný archiv Jihočeského divadla zahrnující nejen fotodokumentaci a videozáznamy divadelních představení, ale také dochované originály či elektronické kopie tiskovin vydávaných za účelem prezentace divadla i jednotlivých představení.

Zdroj: ČTK
Foto: Václav Rypl

 


 

Kam dál?

Budějce se promění v centrum Orientu

sobota, 2. listopadu 2013, 12:59

Show must go on! Tento známý text písně Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen se dá použít i v případě českobudějovické taneční...

Osm Černých věží již čeká na vítěze

čtvrtek, 31. října 2013, 18:20

Do třetího ročníku festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž zbývá už méně než měsíc. Realizační tým v těchto dnech...

Velkolepé turné Lucie Bílé skončí v Budějcích

čtvrtek, 31. října 2013, 15:50

Patnáctinásobná Slavice Lucie Bílá vystoupí už v neděli od 19 hodin v budějcké Budvar Aréně. Odehraje tady poslední koncert...

Café klub Slavie prošel rekonstrukcí a zve na hvězdy

středa, 30. října 2013, 09:35

Nejen bohatý kulturní program, ale také vylepšené zázemí pro návštěvníky i účinkující jsou tou nejlepší pozvánkou do Café klubu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.