Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DK Slavie bude v pátek patřit milovníkům moldavského vína

 
pondělí, 7. listopadu 2011, 09:03

Organizátoři zvou v pátek 11. listopadu návštěvníky do budějckého DK Slavie na ochutnávku moldavských vín. Akce je součástí Týdne moldavských vín v ČR, řekl jeden z organizátorů Karel Kolínský.

V rámci Týdne moldavských vín v ČR návštěvníci za doprovodu moldavské hudby zdarma vychutnají ty největší poklady z dlouholeté tradice moldavského vinařství.

"Již druhý ročník Týdne moldavských vín v ČR začne už ve středu 9. Listopadu v Národním domě na Vinohradech v Praze. Festival moldavského vína se koná pod záštitou ministra zemědělství Moldavské republiky a mimořádného a zplnomocněného velvyslance Moldavské republiky v České republice Štefana Gordy," řekl Kolínský.

Letos se tato přehlídka moldavských vín, šumivých vín a divinů (moldavský název koňaku) uskuteční kromě Prahy i v jihočeských městech, v Táboře dne 10. listopadu 2011 od 16.00 v kulturním domě Střelnice a 11. listopadu 2011 od 17.00 i v kulturním domě Slavie v Českých Budějovicích. Týden moldavských vín bude zakončen 12. listopadu od 14.00 v nově otevřeném sále hotelu Smrčina v Horní Plané na Českokrumlovsku.

Kromě degustace vynikajících moldavských vín se mohou návštěvníci seznámit s Moldávií a jejími vinicemi na filmovém plátně. Uvidí i záběry z prezentací řady kombinátů, mohou obdivovat unikátní sklepy kombinátu Crikova, které jsou v hloubce až 90 metrů, mají délku více než 100 kilometrů a ve svých útrobách skrývají milióny kvalitního vína.

Z reproduktorů bude degustaci doprovázet moldavská hudba, včetně melodií jednoho z nejlepších světových virtuosů ve hře na Panovu flétnu, národního umělce Moldavské republiky Konstantina Moskviče, doprovázeného vynikajícím moldavským houslistou Olegem Vitliucem a hráčem na akordeon Mihajlem Sorocanem.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

 


 

Kam dál?

TÉMA: Inspirace na nedělní oběd… Koury, husa nebo kachní paštika?

pátek, 4. listopadu 2011, 13:58

Podzimní víkendové dny jsou jako stvořené pro hledání nových společných rodinných zážitků a prožitků. Takovým zážitkem může být...

Dance Bar Paradox- Vítěz kategorie nejlepší klub ČR

středa, 2. listopadu 2011, 16:15

S obrovskou radostí vám oznamujeme, že Dance bar PARADOX se stal VÍTĚZEM v prestižní soutěži BAR AWARDS 2011 v kategorii Nejlepší...

N.O.H.A. aneb Noise Of Human Art v pátek 4.11. v novém sále Besedy

středa, 2. listopadu 2011, 10:01

N.O.H.A. je kosmopolitní kapela, která se na hudební scéně pohybuje již od roku 1995 pod taktovkou bandleadera Philipa Nohy...

V multikině proběhla slavností premiéra filmu Perfect Days - I ženy...

úterý, 1. listopadu 2011, 15:12

Před několika dny jsme vás na našich stránkách informovali o novém filmu talentované režisérky a scénáristky Alice Nellis. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.