Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divokej Bill předvedl v Budějcích pořádnou divočinu

 
neděle, 30. listopadu 2014, 17:39

Páteční koncert oblíbené české kapely Divokej Bill s názvem Akustický turné navštívilo v Kulturním domě Vltava publikum napříč všemi generacemi. To bylo ve varu od začátku až do konce celého koncertu. Přesně tak, jak jsou kluci z kapely zvyklí.

Ještě před jejich nástupem jim však pořádné entrée připravila vcelku mladá tříčlenná kapela Jelen, která se na tuzemské scéně prezentuje nepříliš hraným pop-folkovým stylem. V zahraničí tomu ale je jinak, a tak se i tady snaží skupina zpěváka Jindry Poláka prorazit s tímto žánrem a navázat na jeho starší éru. Během pátečního večera nezapomněli zahrát své písně z alba Světlo ve tmě, kam patří i hity jako Magdaléna nebo Nebe nad Prahou.

Hluché období, kdy se na pódiu střídaly kapely, vyplnil divadelní soubor La'My. Netradiční skeče obohatil těsně před startem hlavního koncertu hraný rozhovor jedné ze členek s hlavními představiteli Divokýho Billa. Diváci se určitě nenudili, netrpělivě však vyčkávali kompletní příchod těch, na které páteční večer přišli.

Ti své představení odpálili jednou z největších pecek celé éry, píseň Lásko rozproudila krev hned na úvod. Další hity na sebe dlouho nenechaly čekat - Vstávej, Síť, ale také Malování a Do roka a do dne. Jako dárek všem fanouškům zahrála skupina okolo frontmana Vaška Bláhy pár písní z nově připravovaného alba. Zajímavou skladbou je například Tsunami, o které ještě určitě uslyšíme. „Nám se ta deska moc povedla, jestli můžu mluvit za sebe. Vznikla jenom z našich hlav. Tohle je návrat Divokýho Billa na českou scénu,“ těšilo člena kapely Štěpána Karbulku.

Veškerá hudba zněla po celý večer jenom čistě. „Rozdíl od obyčejného koncertu je takový, že bubeník Marek hraje štětkami, Vašek má akustickou kytaru místo elektrické, stejně jako basista Jurda. Obohatili jsme to také hosty na kontrabas, na dudy a na banjo,“ popisoval zvláštnosti Karbulka.

Přes dvě hodiny nadupaného koncertu samozřejmě nemohly skončit jen tak, proto se před samotným závěrem návštěvníci dočkali několika skvělých přídavků. I po nich se ale velmi těžko loučili s Kulturním domem Vltava. Možná i proto, že členové kapely mezi ně poslali několik lahví skotské whisky Ballantines. Ta totiž hraje zásadní roli na celém turné.

Pouze na třech koncertech pouští Divokej Bill šťastlivce do Ballantine's Backstage. A jednou z oněch štací byly i České Budějovice. Zařadily se tak po bok Ostravy a Prahy. Po vystoupení se ve speciálně určeném prostoru setkalo pár lidí s členy kapely. Billové potvrdili, že patří mezi pravé rockery. V zákulisí bylo vidět, jak bohémský život si dokáží užívat, a tak teklo pití jedním velkým proudem. „Baví nás to, všude jsou jiní lidé. V Ostravě teď byli taky úplně odlišní, ale naprosto přátelští. Jejich přítomnost nás těší,“ komentoval Karbulka pobyt fanoušků v backstage.

Z tváří nejdůležitějších aktérů šlo vyčíst, že se akce nadmíru vydařila. Radost z toho měli i ti, kteří se s nimi mohli v zákulisí potkat. „My jsme se sem opravdu těšili, protože Vašek má z tohoto kraje přítelkyni a půlku její rodiny, takže na jih jezdíme hrozně rádi,“ vyprávěl několik desítek po půlnoci třiatřicetiletý muzikant.

Jedna velká párty pro vybranou společnost trvala v Kulturním domě Vltava až do ranních hodin. Fanouškům, kteří běžně nemají možnost vidět vše, co se děje po vystoupení, se tak nabídl jedinečný pohled do života jedné pořádně české rockové kapely.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Druide! Dead End vrcholil a Gerbera se otřásala v základech

neděle, 30. listopadu 2014, 16:01

Perfektní organizace, našlapaný program, energická muzika, stovky fanoušků… Do Gerbery se po roce vrátil Dead End Festival a opět...

Výstava Na Vánoce dlouhé noce přiučí lidi řemeslům

sobota, 29. listopadu 2014, 15:51

Výšivky z rybích šupin, výrobky pletené z loubku, fanfrnochy, přehozy tkané z ovčí vlny, podmalbu na skle a další výrobky...

Divokej Bill bude mít v Budějcích speciální backstage

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 20:20

Akustický turné kapely Divokej Bill je v plném proudu. Na svůj budějcký koncert, který odstartuje úderem páteční osmé hodiny...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na Dead End Festival

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 17:29

Jedno probuzení a letošní Dead End Festival je tu! Šestý ročník kultovní akce se opět uskuteční v KD Gerbera, a to v pátek od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.