Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Járy Cimrmana zahrálo České nebe bez Svěráka

středa, 3. července 2013, 14:11

Jan Amos Komenský, Jan Žižka, Karel Havlíček Borovský, svatý Václav, Praotec Čech nebo Babička. Že vám tato jména něco říkají? Uhádli jste správně, jsou to hlavní postavy hry Ladislava Smoljaka, Zdeňka Svěráka a fiktivního českého vynálezce Járy Cimrmana.

Stejně jako většina ostatních představení je i České nebe, které mohli minulý týden vidět návštěvníci budějckého DK Metropol, složeno ze dvou částí. Představení začalo sérií odborných referátů týkajících se života a díla Járy Cimrmana - nalezení nové hry, Cimrmanova živá kopírka, o životě Maršála Radeckého či o Rukopisech královédvorském a zelenohorském.

„Tentokrát mě ty referáty trochu nudily. Moc informací najednou a málo srandy,“ vyjádřila se k první části Hana Bartíková.

Po přestávce došlo na vlastní hru, která diváky uvedla do nebe, kde zasedá česká nebeská komise v době první světové války. Tu řídí svatý Václav, kterého ztvárnil Petr Brukner, a rozšiřuje ji ze tří na šest členů. Na pódiu tak postupně byli k vidění herci slavných jmen jako Jan Hraběta, Jaroslav Weigel, Václav Kotek, Miloň Čepelka či Marek Šimon jako Babička.

„Hra je geniální, strašně jsem se nasmála. Skvělé herecké výkony, jen jsem se těšila na Svěráka a ten bohužel nepřijel,“ komentovala druhou část představení Jana Spáčilová.

Že se hra České nebe líbila, potvrdil i veliký závěrečný aplaus a povstání diváků ze sedaček.

O den později vystoupilo Divadlo Járy Cimrmana v Metropolu ještě jednou, tentokrát s hrou Švestka. A Zdeněk Svěrák už ve čtvrtek na pódiu nechyběl.

 
 
 


 

Kam dál?

Umělci předvedli své nadání v ulicích města

úterý, 2. července 2013, 11:32

Centrum Českých Budějovic minulý týden oživili pouliční umělci, kteří po dva dny předváděli své dovednosti pod širým nebem....

Výstavní síň zaplnily terče, uniformy a zbraně

úterý, 2. července 2013, 09:16

Včera začala v budově budějcké radnice výstava Českobudějovičtí ostrostřelci, která mapuje historii místního ostrostřeleckého...

FOTO a VIDEO: Při famózní show nad Vltavou se tajil dech

sobota, 29. června 2013, 02:18

Multimediální projekční show Živly vyvrcholil na náplavce u Dlouhého mostu páteční festival Vltava žije. Zajímavý program...

Zapomenuté místo u Slavie bude v létě žít kulturou

pátek, 28. června 2013, 10:57

Letní scéna před spolkovým domem Slavie se o prázdninách stane významným kulturním centrem Budějc. Café klub Slavie ve spolupráci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.