Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Déšť vyhnal návštěvníky Muzejní noci zpátky domů

úterý, 12. června 2012, 07:49

Letošní českobudějovická Muzejní noc se konala v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, kde na příchozí čekal bohatý program, který mírně pokazil náhlý déšť.

Pracovníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích uspořádali v pátek 8. června od pěti hodin odpoledne Muzejní noc. Pro obyvatele krajské metropole byly přichystány speciální autobusy, které je dopravily do areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, kde na ně čekal pestrý program.

Při vstupu do areálu ihned upoutali pozornost všech příchozích nádherní dravci, ke kterým bylo možné se přiblížit téměř na desítky centimetrů. Později probíhala podrobná přednáška o sokolnictví, které se zúčastnili už jen skalní návštěvníci, kteří se nezalekli ani deště a ani náhlého ochlazení. „Vždycky, když někam jedeme, tak se raději podívám na počasí. Na dnešek hlásili déšť, tak jsme se taky podle toho patřičně vybavili,“ obdivovala Budějcká Drbna připravenost Věry Kohoutové.

Pro děti byly připravené různé soutěže nebo projížďka na povoze taženým dvěma krásnými koňmi. Dospělí si mohli vybrat mezi archeologickou a botanickou přednáškou, bohužel obě probíhaly zároveň.

Budějcká Drbna si zvolila botanickou, pod vedením pracovníka Jihočeského muzea Martina Lepšího. „Nejsem zrovna zdatný znalec flory, ale Martin přednášku podával tak skvěle, že mě to moc bavilo. I za tu chvíli, než začalo pršet, jsem se dost naučila,“ prozradila rodačka z Moravy Tamara Karová.

Během přednášky či spíše volné diskuze o rostlinách začalo hřmít a jemně pršet, ale téměř nikdo se nechtěl vrátit zpět. Pokračovalo se tedy k dalšímu z rybníčků, které leží vedle areálu památníku. Během cesty se spustil strašný déšť. Naštěstí se našli dobří lidé, kteří ty nepřipravené schovali pod deštník nebo jim půjčili bundu.

Nakonec se ukázalo, že ona dobrá duše je maminka přednášejícího botanika Martina Lepšího. Od ní se Budějcká Drbna dozvěděla, že Jihočeské muzeum pořádá různé výpravy za přírodou, které vede její syn.  

Uvnitř areálu se kvůli nepřestávajícímu dešti dost vylidnilo. Většina se schovávala ve vyhřáté místnosti určené k občerstvení, poslouchala přednášku o sokolnictví nebo si nechávala prověřit své dějepisné znalosti od sympatické magistry Markéty Landové, která i dospělým za dobré vědomosti rozdávala lízátka. „Byla jsem ráda, že jsem si mohla ověřit svoje vědomosti. Zjistila jsem, že na tom nejsem ještě tak špatně,“ pochválila se Alena Koukalová.

Na závěr se Drbna vypravila na prohlídku muzea, kterou si ani moc nevychutnala, protože promočené věci začaly studit a ona už se těšila na teplo svého domova, stejně tak jako většina ostatních návštěvníků této zajímavé Muzejní noci.

 
 
 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Vivaldianno, nadčasový hudební projekt

pondělí, 11. června 2012, 08:18

Již podruhé zavítali houslista Jaroslav Svěcený společně s bývalým klávesákem skupiny Lucie Michalem Dvořákem do Budějc se svým...

Chcete ještě vidět sokolskou výstavu? Tak si pospěšte!

čtvrtek, 7. června 2012, 19:56

Budějčáci mají ještě do soboty poslední možnost vidět mimořádnou výstavu Sokol na jihu Čech, která je naistalována v Radniční...

Jedno z nejúspěšnějších turné roku přijíždí do Budějovic

středa, 6. června 2012, 07:28

Nevíte, co s dnešním večerem? Budějcká Drbna má pro vás skvělý tip. Do Českých Budějovic dorazí turné, které sklízí ovace po celé...

Orientální tanečnice vystupovaly pro dobrou věc

úterý, 5. června 2012, 17:50

Orientální tanec se v Českých Budějovicích stává stále populárnější. Aby také ne, když tady žijí nejlepší tanečnice světa, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.