Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Déšť první den festivalu pouličního umění nepřekazil

čtvrtek, 26. června 2014, 20:43

Vracíte se domů z práce a ulice, kterými procházíte, jsou najednou veselejší? Hraje se v nich divadlo, zní tóny dobré hudby a vy se jako ostatní zastavíte a vychutnáváte si příjemnou atmosféru? Jestli ano, tak se ocitáte na již čtvrtém ročníku Buskers festu, který se koná v centru Budějc.

Středeční počasí pouličnímu umění zrovna moc nepřálo, avšak pořadatelé zareagovali velmi rychle a kapely tak získaly útočiště v různých klubech či jiných prostorách.

Divadlo Kvelb, které bavilo malé i velké na Piaristickém náměstí, ještě stihlo hezké počasí. Na rozdíl od něho kapela Vehicle Club Band musela utéct z Panské ulice do Café Hostelu, který se stal zázemím i pro další hudebníky.

Budějcká Drbna si tam poslechla libé hlasy skupiny Pšt..?!, pobavila se u hudebního vystoupení Láďa Baďa Latka a oddechla si při hraní kapely Votvíráci.

„Je škoda, že se počasí takhle pokazilo, přece jenom hraní na ulici má jinou atmosféru, ale i tak je fajn, že se celá akce kvůli tomu nezrušila. Jen lidí je tu docela málo, snad jich večer bude víc,“ řekl Jaroslav Štětina v Music clubu Fabrika, který poskytl prostory hudebníkům, kteří měli vystupovat na Lannově třídě.

Umělci z Piaristického náměstí se přesunuli se svým programem do Horké Vany, kde Budějcká Drbna zastihla zrovna divadlo v podání žáků z osmé třídy waldorfské školy. Ti hráli komedii Měšťák šlechticem od Moliéra.

Při cestě domů Drbna potkala ještě dva hudebníky, kteří energicky hráli na kytaru a housle u Prioru. Buskers fest nabídne program ještě během celého pátečního dne.

 
 
 


 

Kam dál?

Lišovský Rock Fest nabídne známá hudební jména

středa, 25. června 2014, 09:00

Již tuto sobotu ve 12 hodin se otevřou brány parkoviště Mrkáček Relaxcentra v Lišově, kde odstartuje první ročník hudebního...

Světový svátek hudby přišla oslavit jen hrstka Budějčáků

úterý, 24. června 2014, 08:11

Sobota se v jihočeské metropoli nesla ve znamení hudby. Budějčáci měli možnost zařádit si na charitativní Benefici pro Centrum...

Rockoví fandové přivítali léto na Výstavišti

pondělí, 23. června 2014, 14:18

Prázdninovou sezonu zahájila v sobotu na českobudějovickém Výstavišti akce s názvem Vítání léta. Počasí sice léto moc...

Do Budějc opět po roce zavítají pouliční umělci

neděle, 22. června 2014, 20:18

Poslední červnový týden ožijí Budějce pouličním uměním, proběhne tu totiž tradiční festival s názvem Buskers fest. Od středy do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.