Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den v Budvaru nabídl smršť strhujících koncertů

neděle, 21. září 2014, 11:35

Přehlídka legend. Těmito slovy by se dal shrnout Den v Budvaru, který se uskutečnil v sobotu 20. září a opět přitáhl davy lidí. Počasí přálo (až na několik výjimek), pivo teklo proudem, nálada byla uvolňující a atmosféra v kotli elektrizující. Letošní Den v Budvaru byl zkrátka jedním z nejsilnějších ročníků!

Organizátoři neponechali nic náhodě a sáhli po osvědčených a hlavně kvalitních jménech, které sice probouzejí nostalgii, ale stále mají co říct. Řeč je například o melancholickém Oceánu, kultovních BSP či rockovém souboru Milana Schelingera. Třešničkou na dortu pak samozřejmě byla nejoblíbenější tuzemská zpěvačka Lucie Bílá.

Pozitivním faktem ale bylo, že pořadatelé dali prostor i mladé krvi, která své starší a slavnější protějšky skvěle doplnila. Těmto kapelám patřila hlavně druhá stage - Pardál scéna, která sice nebyla tak velká, ale paradoxně působila sympatičtěji a vizuálně přitažlivěji.

Zaburáceli zde například místní Menhir či klatovští Trautenberk, kteří jsou jednoznačně novou hvězdičkou tuzemské rockové scény. Dobře promyšlená image, vtipné texty, sympatické vystupování a energická muzika, která sice není žádným vrcholem progrese, ale dokáže strhnout. Postupně zaplňující se areál byl důkazem toho, že o Trautenberku ještě pořádně uslyšíme!

A jak je možné, že Trautenberk pochází z Klatov? „Před lety se rozhodl, že se přestěhuje z Krakonoš do Bavor. Cestou jsme však u Klatov píchli dvoukolák a už jsme tam zůstali,“ vysvětlil jeden ze zpěváků.

Po dramaturgické stránce tedy nebylo festivalu co vytknout. Slabinou podobných akcí bývá zvuk, ale i ten byl naštěstí na vysoké úrovni. Stejně tak celková organizace, kdy všechno šlapalo jak má.

„Pro mě jednoznačně nejlepší Den v Budvaru. Obrovský skok oproti minulému ročníku, který mi nesedl, respektive nabídka interpretů nebyla nic pro mě,“ rekapituloval jeden z návštěvníků, který si užil hlavně BSP. „Skutečně strhující! Měli by konečně natočit novou desku... Ale Michal Pavlíček oživuje Stromboli, takže si myslím, že pro něj budou prioritou spíš oni.“

Kdo si chtěl od muziky odpočinout, mohl posedět ve stanech mimo obě scény. Kdo naopak chtěl maximální hudební nálož, mohl přebíhat poměrně krátkou vzdálenost z jedné stage na druhou. Program byl koncipovaný tak, že se většinou alespoň na jedné scéně hrálo.

Diskutovaným tématem bylo placené vstupné, které leckoho odradilo už vloni. Kdo ale zažil ročník 2011, který byl zdarma a navštívilo ho zhruba 20 tisíc lidí, musel zavedení vstupného kvitovat. Na festivalu bylo plno lidí, ale už nehrozily nepříjemné tlačenice a nekonečně fronty na pivo, které před lety otrávily nejednoho fanouška. A vzhledem k nabídce hvězdných jmen bylo 150 korun (v předprodeji dokonce jen 130 korun) skutečně vstupem více než symbolickým.

 
 
 


 

Kam dál?

Expozice v Jihočeském muzeu se budou budovat asi pět let

sobota, 20. září 2014, 08:39

Zhruba pět let bude trvat vybudování nových expozic ve zrekonstruovaném Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Řekl to vedoucí...

Špičkoví kouzelníci z celého světa míří do Týna

pátek, 19. září 2014, 09:12

Týn nad Vltavou ovládnou dnes a zítra kouzla a magie. Na tradiční přehlídce Kouzelný koktejl se představí nejlepší kouzelníci z...

Kostýmy pro divadelníky se připravují několik měsíců

čtvrtek, 18. září 2014, 13:15

Jihočeské divadlo musí na každý rok připravit několik desítek nových kostýmů. Oblečení, v němž herci vystupují, se mění podle...

Somersby Gangster Trippin: Pátek, drum and bassu svátek!

středa, 17. září 2014, 19:12

Nový školní rok začal a s ním přichází i první budějcký poprázdninový mejdlo! Somersby Gangster Trippin je tu zas a do 22:00...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.