Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den architektury osloví i Jihočechy

 
sobota, 5. října 2013, 08:15

České Budějovice ale i další čtyřicítka měst zaznamenají o víkendu třetí ročník festivalu Den architektury, který plynule naváže na dvě předchozí úspěšné akce. Těch se zúčastnilo více než šest tisíc návštěvníků.

V Budějcích proběhne při této příležitosti komentovaná prohlídka několika projektů vzniklých pod taktovkou architektonického studia ATELIER A8000, které stojí například za vznikem multifunkčního pavilonu T na českobudějovickém výstavišti.

Prohlídka bude zahájena v neděli v 15 hodin před budovou ČSOB na Lannově třídě. Od 18 hodin pak proběhne v Domě umění přednáška CBArchitektura na téma architektonické soutěže v Českých Budějovicích.

Jihočechy by mohl zajímat také program v Písku. Už dnes se budete moci projít společně s architekty Petrem Leškem a Martinem Zborníkem a pohovořit na téma 'řeka Otava a její potenciál pro město Písek'. Procházka s možností diskuze začne ve 14 hodin nad elektrárnou u Václavského jezu.

Písečtí architekti přispějí k tomuto dni i workshopem, návštěvníky totiž zapojí do tvorby územního plánu. Pomocí interaktivní hry 'Máme plán' seznámí architekt Petr Klápště laickou veřejnost se vznikem tohoto strategického dokumentu. Workshop se koná v sobotu od 17 hodin v prostorách písecké Sladovny.

Foto: ATELIER A8000

 


 

Kam dál?

Zajděte si prohlédnout model sochy Přemysla Otakara II.

pátek, 4. října 2013, 13:01

Po celý říjen bude ve venkovním prostoru Wortnerova domu Alšovy jihočeské galerie v ulici U Černé k vidění model sochy Přemysla...

SOUTĚŽ: Odkaz AC/DC zazní ve Velbloudu

pátek, 4. října 2013, 07:57

Ostravská skupina AC/CZ, revival světoznámé australské skupiny AC/DC, zavítá tento víkend do jihočeské metropole. Po čtyřměsíčním...

FOTO: Budějce hostí další zastávku Gastrotour 2013

sobota, 28. září 2013, 12:37

Závěr tohoto týdne patří milovníkům dobrého jídla a pití. Na náměstí Přemysla Otakara II. se totiž koná akce s názvem Gastrotour...

Sobotní ultimátní mejdan s Neonlight v K2

pátek, 27. září 2013, 16:55

Neonlight, producentské duo z Německa, založené v roce 2009, se do dnešního dne prodralo mezi špičku světového drum&bassu. A...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.