Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

 
úterý, 13. března 2012, 13:52

Café Klub Slavie si pro své příznivce připravil opět hudební lahůdku. Dvě populární Brňačky Adélu a Zuzanu, které skrze hudbu a slova vyjadřují svůj zdravě sebevědomý a upřímný pohled na svět.

Čokovoko vystoupí v pátek 16. března od devíti hodin večer v Café Klubu Slavie. Ti, jež holky znají, jistě ví, co od jejich vystoupení mohou čekat. Pro ty, co koncert Čokovoko ještě nezažili, má Budějcká Drbna pár informací.

Holky se sešly před šesti lety na jedné chatě, z nudy začaly házet verše a tak se jim to celé zalíbilo, až z toho vznikla kapela Čokovoko. Více o nich a celé historii založení skupiny si můžete poslechnout v televizní Show Jana Krause. Prvního dubna loňského roku jim vyšlo první hmatatelné CD s názvem Hudba.

Novinka navazuje na podomácku vyrobené a občas obměňované první album Best Of z let 2006 až 2008, jež je na webových stránkách kapely volně ke stažení. Produkce Hudby se ujal Tomáš Kelar, někdejší člen anglických Mountineers.

„Chtěly jsme tam mít disco samply, za které nepůjdeme do vězení, tak jsme oslovily taťkovy kamarády z 80. let a Adélčina strejdu – prostě všechny, kdo kdy měl skupinu v naší čtvrti,“ říkají Čokovoko, jejichž vystoupení bývají nezapomenutelným zážitkem. Holky se navlíkají do bizardních oblečků a předvádí různé taneční kreace.

Dnešní Čokovoko rovná se permanentní frontální útok nečekaných slovních spojení a hříček, všemožných narážek, alegorických odkazů a vynalézavých metafor. Nové songy jsou hravé, zábavné a přitom zároveň sžíravě kousavé, jdoucí pokaždé až na samotnou dřeň daného tématu – a mnohdy i hluboko pod ní. Veskrze pozitivní dojmy jen umocňují třeba i vtipně a invenčně použité samply z písní natolik protikladných, ale v obou případech brněnských, skupin, jako jsou Synkopy 61 a Odvážní bobříci. Obecně lze konstatovat, že hudební podklady tu jsou nesrovnatelně barevnější a nápaditější než na z mého pohledu neslaném nemastném, respektive až přespříliš amatérském debutu. Závěr je tudíž jednoznačný: tohle je nade vši pochybnost jedna z domácích desek roku 2011!“ hodnotí nové CD Čokovoko producent Petr Korál.

Foto: www.karaoketexty.cz

 


 

Kam dál?

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

neděle, 11. března 2012, 16:36

Jsou to opravdu zvířata! Populární jihočeská kapela Pub Animals zazářila při svém koncertu v nově otevřeném českokrumlovském...

Planá zve na sobotní řádění masek a vepřové hody

pátek, 9. března 2012, 14:36

Hledáte inspiraci, co podniknout o víkendu? Nechte se pozvat do Plané u Budějc, kde bude v sobotu živo. Tamní obecní úřad ve...

Párty okořeněná koncertem Jana Budaře slavila úspěch

pátek, 9. března 2012, 13:32

Minulou sobotu se v Mighty Baru Velbloud uskutečnila retro párty Vzpomínka na staré časy. O dobrou atmosféru se hned v úvodu...

Už v červnu se bývalým Martysem ponesou jazzové tóny

čtvrtek, 8. března 2012, 13:19

Zpráva, že budějcký Martys vystřídá jazzový klub, už městem obletěla. Jak na chystané změny reagují sami Českobudějovičtí a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.