Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Co se dělo v Budějcích na prvního máje?

 
středa, 2. května 2012, 12:46

Pokud jste o prvním květnovém dni neměli čas brouzdat po městě a užít si další slunečný majálesový den, tak to vůbec nevadí. Budějcká Drbna to udělala a přináší vám krátký report, kde všude byla.

O tom, že Majáles není jen o hudbě a divadlu, svědčil úterní program, kde si na své přišli i sportovní nadšenci. Na Sokolském ostrově se v půl čtvrté uskutečnila bikerská exhibice. Neuvěřitelné skoky předvedli Zbyněk Bahula, Kuba Danovič, Milan Pouzar a Richard Tuš.

Po tvrdých skocích přišla něžnější část programu. Hell´s Cheerleadersje skupina dívek, která provozuje poměrně nový sport spojující prvky tance, akrobacie, pyramid, pokřiků a speciálních skoků do zajímavé a velmi efektní kompozice. Hell´s byly založeny v září 2010 jako součást oddílu amerického fotbalu Budweis Helboys.

Po jejich vystoupení se návštěvníci Sokoláku mohli sami zapojit a zahrát si frisbee s profesionálním budějckým týmem 3SB, zatančit si zumbu, nebo si zacvičit jógu.

Po celém městě v tu samou dobu probíhal Studentský jam, kde se své fanoušky snažili ulovit studenti budějckých středních škol a získat tak hlasy pro svou školu. Tato vystoupení zahrnovala divadlo, tanec, hudbu, ale i chemické pokusy a pár podařených výbuchů.

Komu bylo venku příliš horko, mohl zajít do Slavie na Ozvěny Prague Short Film Fest, kde se promítalo sedm krátkých dokumentárních filmů. Pokud bylo dost intelektuálna, stačilo sejít dolů do Café Klubu Slavie, kde probíhal folkový večer, na němž vystoupil například folkový kytarista a zpěvák Šrája. Na jeho písničky se dokonce vytvořil i kotel a návštěvníci to před pódiem pěkně rozpogovali.

„Když jsem přemýšlel, co řeknu, až se mě někdo zeptá, co je můj hudební sen, budou to jednoznačně lidé pogující na mou muziku,“ smál se sám Šrája. Po něm vystoupil pražský písničkář Sunbeam, jehož hudba by se dala popsat jako akustický grunge.

Večer od desíti hodin se pak na náplavce u Dlouhého mostu mohli návštěvníci těšit z autokina pod širým nebem. Prvomájová romantika to ale tak docela nebyla. Promítal se totiž film Klub rváčů.

 


 

Kam dál?

Tiché akce zahájily letošní Budějovický Majáles

úterý, 1. května 2012, 18:45

Nedávno Budějcká Drbna dělala rozhovor o novince na kulturní scéně, a totiž o Silent Discu. Přišla vám ta myšlenka hodně...

Gerbera zažila jeden z nejlepších koncertů tohoto roku

pondělí, 30. dubna 2012, 10:31

Podpantofláci z Prahy zavítali do Českých Budějovic a předvedli perfektní show, na kterou budou příchozí ještě dlouho vzpomínat....

Majáles opět probudí ulice Českých Budějovic!

neděle, 29. dubna 2012, 19:30

A je to tady zase! Velkoúžasný týden, kdy České Budějovice ožijí multikulturním festivalem, se koná už od roku 2004.

Výstava Slavné vily představuje i objekty v Budějcích

pátek, 27. dubna 2012, 06:07

Slavné vily ve slavné vile. To je základní charakteristika zajímavé výstavy, která potěší nejen znalce historie a architektury....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.