Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čínští artisté roztleskali Budvar Arénu

 
úterý, 25. března 2014, 19:03

Když se řekne cirkus, mnohým z nás se vybaví mříže s tygry a lvy, koně, artisté na lanech a další pozoruhodní lidé kočující od města k městu. Čínský národní cirkus ale v neděli večer překvapil Budějčáky svou výjimečností.

V dnešní době se stávají populárnějšími takzvané nové cirkusy bez zvířat, které připomínají divadelní vystoupení. Představení jsou postavena na příběhu, při kterém artisté předvádějí neuvěřitelné akrobatické kousky.

„Bylo to zajímavé, ale čekal jsem něco trochu jiného, jako artisty na lanech a podobně. Když jsme přišli a viděl jsem připravené pódium, tak mě to trochu zarazilo. Také sezení na židlích na ledě nebylo moc příjemné. Přišlo mi, že se toto představení do Budvar Arény bohužel nehodí, ale výkony artistů byly opravdu neuvěřitelné,“ komentoval představení jeden z diváků Lubor Mráz.

Čínský národní cirkus letos slaví 25. výročí svého vzniku a vydal se tak na evropské turné s novým programem nazvaným Shanghai Nights. Jednotlivá vystoupení propojuje vždy příběh, který se váže k této asijské zemi.

Letos se nechala choreografka Sun Qing Qing inspirovat vyprávěním své babičky, která zažila Šanghaj v polovině 20. století, kdy se stala nejlidnatějším a rychle se rozvíjejícím čínským městem, kde se mísily různé kultury a národnosti.

Představení proto bylo zasazené do jednoho ze šanghajských barů, kde se odehrávají strhující akrobatické a žonglérské kousky, které u nás nejsou jen tak k vidění. Čínské akrobatické umění stojí na tradici starší 2000 let.

„Nejvíc mě asi zaujaly artistky na prodloužených monokolech, které ve výšce tří až čtyř metrů dokázaly nejenom ovládat vratké kolo, ale i házet a chytat misky. Neuvěřitelné, co někteří lidé dokážou,“ obdivovala Lenka Vejdělková.

 


 

Kam dál?

Monkey Business budou řádit v Café klubu Slavie

sobota, 22. března 2014, 19:23

Letošní turné oblíbené kapely Monkey Business Vyznavači dobrých mrvů započalo o prvním březnovém pátku. A do Budějc přijeli tihle...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na budějcký Dark Fest!

čtvrtek, 20. března 2014, 21:01

Již v pátek zaduní budějckým Music clubem Fabrika tvrdý metal! Od 20 hodin se tady uskuteční třetí Dark Fest, na kterém vystoupí...

Čínský národní cirkus si v neděli užijí také Budějčáci

čtvrtek, 20. března 2014, 09:47

Proslulý Čínský národní cirkus dorazil do České republiky s nejvýpravnější a nejpropracovanější show ve své historii nazvanou...

VIDEO: V Budějcích jsou lidi Happy. Na jeden záběr a s knihou!

středa, 19. března 2014, 09:16

V Českých Budějovicích vznikl další díl do série videoklipů inspirovaných posledním hitem Pharella Williamse, tentokrát šlo skoro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.