Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chystáte se zítra na náměstí? Auto nechte doma!

 
neděle, 21. září 2014, 18:50

Den bez aut, jež je vyhlášen na 22. září, což je zítra, se dotkne dopravy také v Českých Budějovicích, respektive náměstí Přemysla Otakara II. Od 8 do 14 hodin se do historického centra autem nikdo nedostane. Náměstí bude automobilové dopravě zcela uzavřeno.

Od 8.00 se ale budete moci zdarma projet historickým autobusem, který bude každou celou hodinu vyjíždět od radnice. Jistě vás také potěší doprovodný program, jako je například BikeTrial show a sportovní parkur či ukázky a zkušební jízdy elektro koloběžek.

Program:

•  Od 8.00 hodin bude každou hodinu jezdit historický autobus Škoda RTO 706 Dopravního podniku města České Budějovice, jízdné zdarma na trase níže uvedené v tabulce – začátek a konec trasy bude na zastávce před radnicí.
•  Kulturní program na pódiu - Cassiopeia.
•  BikeTrial show (závodník Pepa Bigas) a sportovní parkur.
•  Ukázky a zkušební jízdy elektro koloběžek - Hugo bike.
•  Nafukovací skákací hrad – varná konvice pro děti - Elektrowin.
•  Architektonický ateliér – děti tvoří ulici - centrum Cassiopeia.
•  Zahájení a prezentace kampaně pro školy „Oblékáme hada Edu“.
•  Prohlídky vozu Horiba a měření imisí přímo na náměstí (Státní Zdravotní ústav).
•  Soutěže a hry s tematikou elektroodpadů - Elektrowin.
•  Ukázková tvorba využití odpadových materiálů - Výtvarný ateliér TVOR.
•  Podpora dopravního vědomí cyklistů - (Besip Ministerstva dopravy.
•  Dětský koutek - Mateřské centrum Máj.
•  Malování s kaprem Jakubem -  Mapcentrum.
•  Informační stánek k ochraně životního prostředí - Krasec.
•  Informační stánek k odpovědnému spotřebitelství - Rosa.
•  Informační stánek pro mládež  - RADAMBUK a ICM České Budějovice.
•  Informační stánek o evropských aktivitách - Europe Direct a Europe centrum.
•  Šetrná energie a jak na úspory - Energy centrum – stánek.

 


 

Kam dál?

RECENZE: Milan Schelinger oživil staré hardrockové pecky

neděle, 21. září 2014, 16:16

Je to již více než třicet let, co zemřel hudební symbol své doby a jeden z nejrespektovanější zpěváků tuzemské rockové scény -...

Že je věda nuda? Budějčáci vědí, že není

neděle, 21. září 2014, 14:37

Budějčáci prožili Sobotu s vědou. V rámci výstavy s názvem Věda pro společnost... poznávat má smysl si mohli na náměstí Přemysla...

Den v Budvaru nabídl smršť strhujících koncertů

neděle, 21. září 2014, 11:35

Přehlídka legend. Těmito slovy by se dal shrnout Den v Budvaru, který se uskutečnil v sobotu 20. září a opět přitáhl davy lidí....

Expozice v Jihočeském muzeu se budou budovat asi pět let

sobota, 20. září 2014, 08:39

Zhruba pět let bude trvat vybudování nových expozic ve zrekonstruovaném Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Řekl to vedoucí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.