Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

 
čtvrtek, 15. března 2012, 09:05

KD Slavie se stala útočištěm lidí všech věkových kategorií. Kulturní a zábavné vyžití tu nalezne jak čtyřleté dítě, tak jeho rodiče i prarodiče. Díky rozhodnutí rady města o rozšíření využití objektu Slavie znovu pro kulturu, vzdělávací projekty a společenské akce se nám tak architektonicky skvostná budova mění v lidem prospěšné útočiště před všedností a uspěchaností dnešního světa.

Kulturní památka KD Slavie začíná opět společensky žít. Z bývalé restaurace se stal útulný podnik jménem Café Klub Slavie, který Budějcká Drbna ráda navštěvuje, jelikož nabízí velice pestrý a originální program.

Dlouho nevyužívané prostory dřívější prodejny nábytku teď slouží nově vzniklému občanskému sdružení Ateliéru Kulisa. Sdružení vzniklo díky myšlence nabídnout smysluplné strávení volného času pro děti a mládež. Ve večerních hodinách pak slouží ateliéry ke kulturnímu i vzdělávacímu vyžití dospělým jedincům.

Harmonie těla, mysli a duše též můžete dosáhnout pod střechou jednoho z nejstarších městských kulturních domů ve Slavii, a to centru jógy, kde vás zasvětí do systémů relaxačních, meditačních, dechových a fyzických technik. Jóga v denním životě je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Jejím cílem je pomoci člověku získat a zlepšit tělesné, duševní, sociální a duchovní zdraví a dosáhnout harmonie.

Občanské sdružení Akademický klub třetího věku Aktiv je další institucí, kterou si Slavie vzala pod svá ochranná křídla. Aktiv sdružuje  občany starší 50 let, invalidní a seniory, kteří se chtějí aktivně zapojit do vzdělávacích, společenských, zájmových  a kulturních akcí.

Velký sál KD Slavie také kulturně vzkvétá. Hostí na svém pódiu různé divadelní spolky či hudební lahůdky nejen českého původu za podpory a spolupráce Jihočeského divadla. Sál je možné využít také pro ples, besídku, firemní večírek nebo promoci.

Dále se bude v prostorách bývalého Martys clubu otvírat jazzový klub, jak už vás Budějcká Drbna informovala. Dále se pak chystají zkušebny pro hudebníky ve sklepeních domu, které prošly celkovou revitalizací a již v dubnu se budeme moci těšit na akce pod širým nebem, které se chystají na letní scéně.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

středa, 14. března 2012, 12:06

Milovníci tvrdé muziky si v pátek přijdou v budějckém KD Vltava na své při koncertě známé kapely Škwor. Za třináct let v hudební...

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

úterý, 13. března 2012, 13:52

Café Klub Slavie si pro své příznivce připravil opět hudební lahůdku. Dvě populární Brňačky Adélu a Zuzanu, které skrze hudbu a...

FOTO: Pub Animals proměnili krumlovskou FabriČKu v peklo

neděle, 11. března 2012, 16:36

Jsou to opravdu zvířata! Populární jihočeská kapela Pub Animals zazářila při svém koncertu v nově otevřeném českokrumlovském...

Planá zve na sobotní řádění masek a vepřové hody

pátek, 9. března 2012, 14:36

Hledáte inspiraci, co podniknout o víkendu? Nechte se pozvat do Plané u Budějc, kde bude v sobotu živo. Tamní obecní úřad ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.