Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Červnová Dámská jízda promítala film speciálně pro ženy

 
pátek, 22. června 2012, 11:13

Dámská jízda v budějckém multikině CineStar inspirovala své věrné i nové účastnice těsně před začátkem léta k vyražení za kulturou. Holašovické slavnosti představil tamní starosta Jan Jílek a Otáčivé hlediště ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták.

Horko, dusno a nakonec i vydatný déšť zřejmě zapříčinily, že se Dámské jízdy s lákavým programem nezúčastnilo mnoho divaček. Přesto se večer vydařil.

Prvním hostem byl starosta Holašovic Jan Jílek, který představil přítomným dámám malebnou jihočeskou vesničku. Dále nás seznámil se Slavnostmi slunovratu a keltské ohňové noci, které se uskuteční tuto sobotu.

„Na Holašovické slavnosti jezdíme každý rok, ale o těchto slyším prvně. Určitě na ně vezmu děti, protože milují Asterixe a Obelixe, kteří tam mají být,“ směje se Jana Hrozná. Samozřejmě jsme byly pozvány i na tradiční Selské slavnosti Holašovice, které se letos konají od 20. do 22. července.

Druhým hostem večera byl ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták, který obětoval chvilku ze svého drahocenného času a představil nám Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Krátkým filmem nám dal ochutnat všechny lahůdky, které jeviště s nejvyšším stropem na světě nabízí.

„Nejdřív jsem si myslela, že to bude nuda, protože kdo by v jižních Čechách neznal otáčko, ale pak jsem byla překvapena, co všechno se tam hraje. Nenapadlo by mě, že se můžu přijít podívat na operu pod širým nebem či na balet. Trochu mě mrzí, že jsou lístky tak drahé, člověk si může dopřát toto neobvyklé a krásné divadlo pouze jednou ročně,“ komentovala promítání Klára Mužíková.

Jako při každé Dámské jízdě se opět losovalo o atraktivní ceny. Tentokrát bylo hodně dárků a lidí méně, takže zajímavou cenu si domů odneslo mnoho spokojených účastnic. Vyhrávaly se dva lístky na Otáčivé hlediště, vstupenky na Selské slavnosti, DVD s filmem Líbáš jako ďábel a mnoho dalšího.

Komedie Jak porodit a nezbláznit se patřila ke klasickým americkým komediím, která znatelně dámy v sále nenudila, chvílemi se doslova otřásal smíchem. Promítat ji však na Pánské jízdě, do půl hodiny by byla místnost prázdná.

„Komedie nebyla špatná, i když při některých scénách kroutím hlavou a říkám si, že Američani musí být naprosto pošahaní, jestli to tam teda chodí tak, jako v jejich filmech. Jinak s večerem jsem byla opět moc spokojená,“ přiznala Drbně Tereza Chuchlová.

 


 

Kam dál?

Trio Traktůrek přijede na náměstí se svojí Agropárty

pátek, 22. června 2012, 07:13

Kam o víkendu v Budějcích za kulturou? Třeba za Triem Traktůrek! V repertoáru této hudební formace, která vznikla na budějcké...

Vyhrajte lístky na dnešní Dámskou jízdu v CineStaru

středa, 20. června 2012, 13:28

Máme pro vás jednu bleskovou soutěž. Dnes v půl šesté začíná v sále číslo 7 českobudějovického multikina CineStar červnová Dámská...

Modelky předvedly originální letní modely

úterý, 19. června 2012, 16:16

Minulý pátek 15. června se v Riegrově ulici v prostorách osvěžovny českobudějovického tanečního klubu Kredance uskutečnila módní...

Na koncert Monkey Business přišlo kolem pěti tisíc lidí

pondělí, 18. června 2012, 11:04

Akce, která se nekoná každý měsíc, se odehrála v pátek 15. června na náměstí Přemysla Otakara II. Společnost Bosch slavila spolu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.