Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čertova nevěsta míří do kin, v předpremiéře ji uvidí v sedmi městech republiky

 
středa, 20. dubna 2011, 09:27

Nová pohádka Čertova nevěsta míří do kin, oficiální premiéru bude mít už 28. dubna. Ještě předtím však budou mít šanci nový film vidět v předpremiérách obyvatelé sedmi českých a moravských měst, uvedla tisková mluvčí televize Nova Michaela Fričová.

"Regionálních předpremiér se podle svých časových možností zúčastní také zvláštní hosté – tvůrci pohádky a představitelé hlavních rolí," uvedla Fričová za televizi Nova, která se na pohádce producentsky podílela. První viděli pohádku Brňané, tam již v pondělí přijel film uvést režisér Zdeněk Troška s herečkami Sabinou Laurinovou a Bárou Munzarovou. V úterý se delegace přesunula do Ostravy a Olomouce, následovat bude uvedení filmu v Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Českých Budějovicích a nakonec 27. dubna v Praze.

"Všechny regionální předpremiéry jsou sice již vyprodané, ale další šanci vidět pohádku v předpremiéře budou mít diváci po celé České republice od čtvrtku 21. do neděle 24. dubna vždy v 17.00 ve všech multiplexech," dodala mluvčí.

V pohádkovém příběhu na motivy Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil, který Troška se svým asistentem a scénáristou Markem Kališem upravili a dali mu název Čertova nevěsta, bude okolo 160 triků. Diváci se také mohou těšit na skvělé známé herce, ale objeví se i nové tváře. Kromě Sabiny Laurinové, Davida Suchařípy, Báry Munzarové, Jany Andresíkové, Františka Němece, se objeví i Václav Šanda a Eva Josefíková, kteří ztvárnili hlavní postavy. "Jde o mladé začínající herce, studenty DAMU a myslím si, že to pro ně byla velmi dobrá zkušenost. Chovali se naprosto profesionálně a skvěle se mi s nimi pracovalo," pochvaloval si už dříve Troška.

V současné době chystá několik nových projektů. Alespoň jeden z nich, pokud na něj sežene peníze, by letos rád natočil. "V zásobě mám pohádky, komedii i historický televizní seriál. Uvidíme a necháme se překvapit, co se případně podaří," dodal režisér.

Na natáčení prý ráda vzpomíná i herečka Sabina Laurinová, která vlastně prožije jednu ze svých profesních premiér. "Doposud jsem hrála v pohádkách hlavně princezny, nyní poprvé se objevím jako královna. Jde to postupně s věkem, tak teď už jen čekám, až budu hrát ty babičky a ježibaby," řekla nedávno agentuře Mediafax Laurinová.

autor:Martina Týblová

 


 

Kam dál?

Jsme parta, jak má být, pochvaluje si Tomáš Rousek

středa, 20. dubna 2011, 09:05

Je jedním ze tří zástupců českobudějovického hokeje na MS hráčů do 18 let a zatím se v Drážďanech předvádí ve velmi dobrém...

Kapitán Jihostroje věří, že semifinálová série skončí už v Příbrami

úterý, 19. dubna 2011, 18:24

České Budějovice - Blokař a kapitán českobudějovického Jihostroje Michal Sukuba (29) měl po vyhraném pátém utkání semifinále ...

Tajemník Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát ČB - odročeno. Proč?

úterý, 19. dubna 2011, 13:10

Dnes mělo dojít u Krajského soudu ke konečnému verdiktu ve sporu mezi Ing. Zdeňkem Řeřábkem (tajemník města České Budějovice) a...

! Nepojmenováno - 15:27:37 18.4.2011

pondělí, 18. dubna 2011, 15:24

ycxyc

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.