Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Černá věž přivítá filmaře a pomůže postiženým dětem

 
pátek, 21. září 2012, 09:23

Do začátku druhého ročníku charitativního festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž zbývají už jen dva měsíce. Přípravy jsou v plném proudu, autoři již přihlásili své filmy, odborná porota je ve finálním složení a všechny zúčastněné čeká spousta novinek.

„Novinek je mnoho, ale hlavní myšlenka se nemění. Diváci uvidí to nejlepší z neprofesionální české filmové tvorby a veškeré vybírané vstupné jde přímo Centru Bazalka, které se stará o děti a mládež od jednoho roku do 26 let se středně těžkým a těžkým postižením. Výše výtěžku závisí na počtu návštěvníků, proto doufám, že se najde hodně lidí, kteří mají jasno o svém programu ve dnech 23. až 24. listopadu,“ říká Milan Pleva, ředitel Festivalu Černá věž.

Charitativní zaměření zůstává, přesto letošní ročník je nový v mnoha dalších ohledech. Tři promítací pásma jsou rozšířena na čtyři, ale dostupná pro veřejnost jsou jen dvě.

V prvním pátečním uvidí diváci to nejlepší, co na festival dorazilo, tedy všechny filmy nominované v hlavních kategoriích. Druhé sobotní pásmo pak obsadí filmy nominované ve vedlejších kategoriích a také filmy, které jsou zajímavé, ale do nominace se těsně neprobojovali. Zbylá dvě pásma jsou určena pro základní a střední školy.

„Celý Festival vyvrcholí Galavečerem vítězů, na který dorazí tvůrci nominovaných filmů v naději, že se domu vrátí se skleněnou soškou Černé věže. Ale vítězi budeme všichni. Čeká nás bohatý hudebně filmový program s nejedním překvapením,“ dodává Milan Pleva.

Ředitel festivalu také dodává, na co se mohou těšit autoři, jejichž filmy se probojují mezi nominace. „Vytváříme v Českých Budějovicích takové malé Karlovy Vary. Nominovaní autoři budou ubytování ve čtyřhvězdičkovém, zcela novém hotelu Clarion Congress Hotel. Hned při příjezdu je čekají uvítací balíčky, na Galavečeru tisková konference, raut, after party a pro ty nejšťastnější skleněné sošky. Přesto chceme udržet lehce neformální atmosféru, obleky určitě budou moci nechat doma.“

Filmy se spolu utkají v kategoriích malý film, velký film, studentský film, produkce, scénář a herecké výkony. O posledním ocenění, ceně diváků, rozhodují, jak název napovídá, sami diváci během promítacích pásem.

Tentokrát se vše odehraje v českobudějovickém Café Klubu Slavie. Festival pořádá tým sedmi studentů Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity, která festival zaštiťuje, a je financován z programu Think Big Nadace O2, ve kterém tým uspěl s projektovou žádostí.

Mediálním partnerem charitativního festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž je Budějcká Drbna.

Napsal Milan Pleva, ředitel FASF Černá věž

 


 

Kam dál?

Kredance oslaví druhé narozeniny Kabaretem 30. let

středa, 19. září 2012, 07:29

Tento pátek 21. září od 20 hodin bude Kredance slavit své druhé narozeniny. A jak jinak oslavit narozeniny tanečního prostoru,...

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a...

Mezinárodní den památek aneb malý kulturní maraton

pondělí, 17. září 2012, 10:16

Pár minut před sobotní druhou hodinou odpolední se koukám na internet, jaké památky jsou otevřené. S potěšením zjišťuji, že je...

Film Druhá šance přivedl v CineStaru ženy k slzám

neděle, 16. září 2012, 20:38

Zářijová Dámská jízda nechala účastnice užít si ještě chvíli léta a tepla díky fotografiím z přírodní zahrady manželů Kovářových....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.