Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čas muziky, decibelů, céček a vítězství. Budějcký koncert Michala Davida

středa, 19. října 2011, 09:09

Úterý 18. října, večer, budějcká Budvar aréna. Hala, naplněná diváky od 5 do 70 let. Několik generací se sešlo, protože po šesti letech mají v Budějcích možnost vidět a slyšet Michala Davida. Jeho Mega tour 2011 - série koncertů po celé republice - začíná právě v Budějcích.

Krátce po půl osmé hala Michala Davida uvítá potleskem. Show startuje. Úvodní „Colu, pijeme colu“ střídají další hitovky – Nesnáším loučení, My máme prima rodiče, Líbezná, Decibely lásky a další.

Michal přidá i nové písničky z alba Čas vítězství, vzápětí halu rozbouří očekávaný Nonstop. Následuje videoprojekce klipu s Luckou Vondráčkovou – duet Byla to láska.

Po krátké pauze – křest desky Čas vítězství, kterou šampáněm pokřtí hokejista HC Mountfield Jakub Kovář a producent turné ( a Budějčák) Jirka Pomeje.

Na scénu nastupují DA-MI-CHI (trio David Mattioli, Michal David a Chiara Grilli) a roztancují diváky italskými hity – LItaliano, Tornero, Mamma Maria.

A potom zase patří pódium Michalu Davidovi  a hitům Céčka, Ruská Máša, Děti ráje, Nenapovídej. A Poupata – i když o téhle písničce Michal říká, že ji hraje nerad, protože je „dechovkovitě“ jednoduchá. Ale protože ji lidé chtějí, tak ji skoro nikdy nevynechá. A nevynechal ji ani v Budějcích. A tleskající, zpívající a tancující diváci si vytleskali i přídavek na závěr – Pár přátel stačí mít.

Co dodat? Říká se, že my Budějčáci jsme studené publikum, které hned tak něco nenadchne. Na show Michala Davida to určitě neplatilo. Premiérový večer své mega tour v Budějcích mohl Michal právem považovat za svůj čas vítězství.

 
 
 


 

Kam dál?

Budějcká Drbna na zkoušce Michala Davida

úterý, 18. října 2011, 16:34

Jak jistě víte, dnes vypukne v Budvar aréně koncert Michala Davida, který odstartuje jeho tour po českých a moravských městech....

Nyní je nejlepší čas na očkování proti chřipce, či tropickým nemocem

pondělí, 17. října 2011, 13:52

Podzimní měsíce jsou nejvhodnějším termínem pro zajištění dlouhodobé ochrany proti řadě domácích onemocnění, zejména před...

A je tu po roce výstava ovoce

sobota, 15. října 2011, 16:38

Jako každý rok, i letos se koná regionální výstava ovoce, kterou tradičně pořádá Střední odborná škola veterinární,...

Budějcké zastupitelstvo schválilo dotaci kinu Kotva!

pátek, 14. října 2011, 10:13

Nejen znalci a milovníci filmového umění jistě uvítají zprávu, že zastupitelstvo Města České Budějovice na svém jednání 13. října...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.