Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čarodějnice se slétnou před budějckou Slavií

 
středa, 24. dubna 2013, 14:06

Jako již tradičně se i letos v krajské metropoli uskuteční Slet čarodějnic. Program u spolkového a kulturního domu Slavie v Budějcích bude zahájen příští úterý 30. dubna v 17 hodin a pokračovat bude až do půl desáté večer.

Hlavními průvodci celé akce budou čaroděj a jeho pomocnice. Postarají o netradiční zábavu se spoustou soutěží inspirovaných čarodějnickými pohádkami. Na hlavním pódiu se dále představí škola kouzel a čar s neobvyklými vyučovacími hodinami, jako je žonglování a pantomima, ale samozřejmě nesmí chybět ani hudební výchova.

Milovníci tance se mohou těšit na čarokrásné taneční vystoupení a odvážlivci se naučí divoké taneční kreace. Zaslouženou pozornost jistě vzbudí i čarodějnice na chůdách. Volit se bude nejoriginálnější, nejnápaditější a nejkrásnější  čarodějnice a čaroděj Českých Budějovic.

Až se setmí, začne pravý čarodějnický rej v podobě  magické a nezapomenutelné  ohňové show. V doprovodném programu se mohou účastníci těšit na čarodějnickou kuchyni s netradičním vařením, kde se skvěle pobaví i ledacos ochutnají.

Ochranné amulety, škapulíře a runy si bude možno vyrobit v čarodějnické dílně a extravagantní a umělecké malování na obličej děti promění v pravé čarodějnické bytosti.

Pro malé i velké bude připravena ještě řada dalších překvapení. Takže nastartuje košťata a přileťte včas. Bude to stát za to!

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Město si při Dni památek prošla asi tisícovka lidí

úterý, 23. dubna 2013, 19:57

Budějčáci měli uplynulou sobotu jedinečnou možnost dozvědět se díky Mezinárodnímu dni památek něco více o historii svého města....

Při koncertu Charlie Straight tály dívky jako zmrzlina

úterý, 23. dubna 2013, 10:55

Malá scéna budějckého Domu kultury Metropol se v sobotu naplnila fanoušky populární kapely Charlie Straight. Její frontman Albert...

Sofie se bavila! A všichni návštěvníci festivalu s ní

neděle, 21. dubna 2013, 20:28

Po vydařené Light show se přes Jihočeskou univerzitu přehnalo další kulturní tornádo. Jednodenní multižánrový festival Sofie se...

V majálesovém průvodu se představí přes 3000 masek

neděle, 21. dubna 2013, 18:35

Více než tři tisícovky masek se představí v průvodu při letošním Budějovickém Majálesu. Tradiční studentský festival, který patří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.