Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Café klub Slavie prošel rekonstrukcí a zve na hvězdy

 
středa, 30. října 2013, 09:35

Nejen bohatý kulturní program, ale také vylepšené zázemí pro návštěvníky i účinkující jsou tou nejlepší pozvánkou do Café klubu Slavie. Nekuřácké prostory v přízemí spolkového domu se během léta dočkaly rekonstrukce, díky které můžou jeho provozovatelé zvát na pódium hvězdné hosty.

Těmi nejvýznamnějšími změnami jsou oprava vzduchotechniky, zvýšení pódia, odstranění stropní konstrukce, která bránila lepšímu výhledu na pódium, zvětšení baru, vytvoření prostoru pro zvukaře nebo vybudování backstage pro umělce a nových světel v celém prostoru.

„Potřebovali jsme přizpůsobit prostor pro přípravu umělců, protože s narůstající kvalitou pozvaných kapel, jako jsou Monkey Business, Aneta Langerová, Tata Bojs a další, narůstaly i nároky. Nově je v backstage sprcha, toalety a další výhody, aby se u nás všichni cítili dobře,“ vysvětluje Lukáš Zahradník, dramaturg Café klubu Slavie, jenž má zároveň na starosti veškerou techniku.

Díky podpisu nové smlouvy s městem České Budějovice má totiž Café klub jistotu, že bude beze změny fungovat až do doby, než začne kompletní rekonstrukce kulturního domu Slavie.

„Sice jsme si řekli, že nebudeme vázáni na tento prostor, který je ovšem úžasný a má jedinečnou atmosféru, s městem přesto budeme dál jednat o případné další spolupráci. Teď je ale předčasné říkat, co se bude se spolkovým domem dít do budoucna. Každopádně další minimálně dva roky můžeme v nastoleném programu pokračovat,“ říká PR manažer klubu David Matějíček.

Po uplynulém koncertu Mig 21 se do Slavie chystají další kvalitní umělci. Už v listopadu tady zahraje například The Alvik, zajímavé uskupení muzikantů z celého světa v čele s černošskou zpěvačkou ze Spojených států, chybět nebudou kapely Švihadlo či Zrní, třicáté narozeniny přijede oslavit skupina Švihadlo a sezona vyvrcholí prosincovým koncertem Dana Bárty s Illustratospherou.

„Na vánočním večírku s tradičními smaženými kapry a vánočním programem v sobotu 21. prosince navíc oslavíme druhé výročí otevření klubu. Jako předčasný dárek jsme si nadělili koncert legendární kapely J.A.R., který si hodláme naplno užít a podělit se o jedinečný klubový moment se všemi návštěvníky,“ přidává pozvánku na závěr roku David Matějíček.

A ještě jedna příjemná novinka! Před několika dny spatřila světlo světa aplikace s programem do mobilních telefonů. „Chtěli jsme, aby se návštěvníci dozvěděli o našem programu co nejpohodlněji a nejrychleji. Aplikace umí například vybrat z programu oblíbenou akci a upozornit na ni. Samozřejmě je k stažení zdarma,“ ujišťuje Lukáš Zahradník.

Kompletní program můžete najít také na oficiálních webových stránkách Café klubu Slavie.

 


 

Kam dál?

V Café klubu Slavie se v pátek skončilo s hulením

úterý, 29. října 2013, 14:32

V pátek večer to Budějcích opravdu žilo. Kromě slovenské zpěvačky Kristiny se v jihočeské metropoli objevila chlapecká taneční,...

FOTOREPORT: Kulturní dům Slavie se otřásal v základech

pondělí, 28. října 2013, 20:40

Přes sedm stovek lidí a milovníků drum and bassové hudby se sešlo minulý týden pátek na akci, která na jihu Čech nemá obdoby....

Budějčáci si užili úžasný koncert s Kristínou

neděle, 27. října 2013, 09:55

Fanoušci zpěvačky Kristíny se dočkali! Slovenská kráska v pátek večer rozezpívala velký sál DK Metropol. A bylo se i na co dívat!...

„Užívejte si každý den naplno!“ zaznělo na Dámské jízdě

pátek, 25. října 2013, 16:37

Dobrá nálada panovala v sále číslo sedm budějckého multikina CineStar, kde se ve středu odehrávala jedna z dalších Dámských jízd....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.