Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Café klub Slavie přivítá Jiřího Schmitzera

 
úterý, 29. dubna 2014, 11:26

Již tuto středu zahrajte v českobudějovickém Café klubu Slavie legendární český herec a písničkář Jiří Schmitzer svůj výběr z alb Bouda, Šílenec a Recitál.

Jiří Schmitzer se narodil v roce 1949 a svou úspěšnou hereckou kariéru odstartoval díky filmu Marečku, podejte mi pero!, kde si zahrál po boku svého otce Jiřího Sováka a mnoha dalších hereckých velikánů.

Následně se objevil například v kultovních filmech Postřižiny, Slavnosti sněženek a Vesničko má středisková. Jeho herecký projev byl umírněný, ale vždy zapamatovatelný. Od 80. let ho diváci mohli vídat většinou v rolích tatínků a v dětských snímcích.

Herectví ho proslavilo, a tak se mohl začít věnovat i své druhé lásce - hudbě. Písničkové recitály podniká už od 90. let. Schmitzer sám sebe vidí jako rockera či bigbíťáka bez kapely, to pro své hudební kořeny.

Hudební kritika ho povětšinou zařazuje do škatulky folkařů, zpívajících básníků i punkerů. Ostatně, posuďte sami, kam si tento jedinečný hudební zážitek zařadíte.

Začínáme ve 21 hodin. Vstupné v předprodeji v klubu 150 Kč, na místě 200 Kč.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát tři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí tři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane jeden lupen. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do středečního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Soutěž skončila! Lístky vyhrávají: Petra Češkovičová, David Novák a Milena Peroutková. Gratulujeme!!!

Napsal David Matějíček
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

V Muzeu koněspřežky otevřou novou expozici

pondělí, 28. dubna 2014, 19:12

Jihočeské muzeum otevře ve středu novou expozici v Muzeu koněspřežky v Českých Budějovicích. Partnerem dotovaného projektu...

Vihar rozpálil Fabriku! Zavzpomínalo se i na Age Of Storm

pondělí, 28. dubna 2014, 09:48

Pro ty, kteří se rádi rochní v budějckém metalovém undergroundu, to byla jistě nemalá událost. V budějcké Fabrice zaburácela...

Budějčtí bezdomovci se převlékali za bezdomovce

pátek, 25. dubna 2014, 12:00

Ještě dnes potrvá v Budějcích netradiční akce - festival Literatura (ne)žije. Na náměstí si můžete vybrat knihu zdarma, možná i...

Na show barevných světýlek přišly tisícovky lidí

čtvrtek, 24. dubna 2014, 19:14

České Budějovice jsou vedle Prahy a Brna jedno z měst, kde se uskutečnila unikátní Light show. Na tři tisícovky studentů se v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.