Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Café Klub Slavie oslavil rok provozu a čeká ho hvězdné jaro

 
čtvrtek, 28. února 2013, 12:26

Na blížící se jarní měsíce připravil budějcký Café Klub Slavie pro své návštěvníky doslova hvězdný program. V bývalé restauraci Kulturního domu Slavie odstartuje nový projekt - série koncertů kapel velkých jmen v klubovém podání.

Lidé uslyší takové hvězdy, jako jsou třeba Monkey Business nebo Tatabojs. „Tyhle kapely znají třeba z letních festivalů, ale v klubové atmosféře, kde jsou hudebníci téměř nadosah, si je mohou vychutnat úplně jinak,“ říká dramaturg klubu Lukáš Zahradník a dodává: „Na koncerty bude jen omezený počet dvou set vstupenek. Chceme, aby se lidé na koncertech cítili dobře a mohli si je pořádně užít.“

V pátek 1. března budějovičtí funk-rockoví mladíci Strong Coffee v klubu pokřtí nový videoklip s názvem Bliss. Zahrají výjimečně v akustickém podání s doprovodem piana a smyčcového tria. Hostem skupiny bude divadelní soubor Arte della Tlampač, který uvede Výběr toho nejlepšího ze svých představení.

O týden později, tedy v pátek 8. března, v Café Klubu Slavie více jak po roce přivítají přední českou pop-funkovou formaci Romana Holého Monkey Business, 22. března své ´dechno´ přivezou oblíbení Trabandi.

V pátek 12. dubna se mohou příznivci world music těšit na brněnskou kapelu Čankišou, 20. dubna se večírek na plné obrátky rozjede s nezaměnitelnými Tatabojs. Už následující týden, 26. dubna, pak vystoupí na stejných prknech česká rocková legenda Blue Effect.

Za rok 2012 Café Klub Slavie uspořádal téměř 200 koncertů, přednášek, projekcí a jiných, většinou tematických kulturních akcí (DnB, Retroparty, apod.) a přivítal na nich více jak deset a půl tisíce návštěvníků.

„Jelikož loňský rok byl prvním celým rokem fungování klubu, byl pro nás jakousi rozběhovou dráhou. Postupně si k nám začali nacházet cestu lidé s nejrůznějším kulturním vyznáním. Letos chceme pokračovat v načatém tempu a nabídnout ještě zajímavější a různorodější program, v němž návštěvníci naleznou také více slavných jmen,“ řekl jeden ze zakladatelů klubu David Matějíček.

Aktuální informace vždy najdete na webu www.klubslavie.cz.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Modrý dveře otevře Luboš Pospíšil

středa, 27. února 2013, 20:17

Další z legend české hudební scény zavítá tradičně ve čtvrtek večer do Modrých dveří. V tamním hudebním klubu se tentokrát od 20...

V Café klubu Slavie dnes vystoupí Kabaret Kajbar

pátek, 22. února 2013, 14:46

Všichni příznivci Kabaretu Kajbar se mohou těšit na dnešní oslavu pátého výročí v prostředí Café klubu Slavie. Kabaretní uskupení...

Laco Lučenič ve Fabrice s unikátním klubovým pořadem

čtvrtek, 21. února 2013, 17:48

Slovenský multiinstrumentalista, skladatel, producent a velký znalec hudební scény 60. let Laco Lučenič vystoupí tuto sobotu v...

Některé jihočeské hrady a zámky mají otevřeno i v zimě

neděle, 17. února 2013, 10:45

Hrad v Nových Hradech se letos stal čtvrtým objektem ve správě Národního památkového ústavu v Budějcích, který otevírá své brány...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.