Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějovický advent navštívilo kolem 60 tisíc lidí

 
neděle, 29. prosince 2013, 11:14

Třetí ročník Budějovického adventu je za námi. Celkem 35 pracovních dní, 23 dní ve společnosti kulturního programu s více jak 70 vystoupeními na adventním pódiu v srdci jihočeské metropole. To je strohý číselný popis nejnavštěvovanější akce na jihu Čech v roce 2013.

Přesný počet návštěvníků sice organizátoři určit nedovedou, díky svým zkušenostem ale usoudili, že lidí přišlo zase o něco víc než v minulých letech - odhadují kolem 60 tisíc.

„Důvodem je zajímavější program i výrazně příznivější počasí. To nejen přilákalo více diváků, ale umožnilo jim pobýt na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. delší dobu,“ řekl za pořádající RK Invest David Kovařík z agentury Chilli Production.

Tradičně nejvíce návštěvníků dorazilo na přílet anděla a rozsvícení vánočního stromu. Několikatisícové návštěvy měly i sobotní programy, a to koncerty spojené s rádiovými mediálními partnery adventu. Koncert Kamila Střihavky, Debbi, Michala Hrůzy a Petra Kotvalda sledovalo v součtu asi 10 tisíc posluchačů.

Z divácky úspěšných akcí vyčnívají také koncerty Petra Spáleného, Pavla Žalmana Lohonky, další spolupráce s Českým rozhlasem v podobě vystoupení Budvarky, Swingového orchestru Václava Hlaváče a Rangers. I tyto programy sledovali diváci ve více jak tisícovém počtu.

Divácky velmi zajímavým bylo i pásmo nejúspěšnějších televizních formací populární Šlágr TV. Program zaměřený na starší generaci sledovalo více jak 1500 lidí. Navštěvovaný byl i nedělní program zaměřený výhradně na děti. Pohádky, kino i další doprovodný program kvitovaly stovky rodičů.

„To, že se program líbil a považujeme ho za úspěšnější než vloni, dokazuje nejen návštěva, ale i reakce na před rokem spuštěném facebookovém kanálu. Za měsíc trhů se zdvojnásobil počet likerů a procento přečtených příspěvků vykazuje velmi dobré výsledky,“ uvedl Kovařík.

Podle něj jsou reakce návštěvníků vesměs pozitivní. „Vyloženě negativní reakci jsme nezaznamenali. Právě Facebook je nám také vodítkem a poradcem, kudy se ubírat v následujícím roce. Jednou z výzev, která nás na této sociální síti zaujala, je větší zaměření na jihočeské gastro speciality,“ dodal.

Pozitivní reakce organizátoři zaznamenali také na drobný doprovodný program přímo v tržišti, jako jsou poníci, betlém nebo letos jiný typ kolotoče.

„V příštím roce bychom rádi rozšířili program pro děti, který byl velmi dobře přijat. Zapojit bychom chtěli i duchovní program, jako je půlnoční mše. Další nápady a myšlenky, jak Budějovický advent zkvalitnit, ještě jistě dozrají. Návštěvníky o nich budeme včas informovat prostřednictvím našich mediálních partnerů,“ uzavřel David Kovařík.

 


 

Kam dál?

Ohňostrojům ve velkých jihočeských městech odzvonilo

sobota, 28. prosince 2013, 09:56

Většina radnic na jihu Čech ohňostroj spojený s příchodem nového roku z úsporných důvodů ani letos nechystá. Výjimkou ze sedmi...

Budějcké rockování v roce 2013. Pecka, nebo průšvih?

pátek, 27. prosince 2013, 16:50

Budějcká rocková a metalová undergroundová scéna má v republice už roky nemalý respekt. Aby ne - přivedla na svět plno kapel,...

SOUTĚŽ: Boží hod s Leošem Marešem v Lucerně

středa, 25. prosince 2013, 09:35

Již dnes přijede do Budějc známý moderátor a také zpěvák Leoš Mareš. Každý, kterému už bylo 17 let, je o desáté hodiny večerní...

Před lety vykročili novou pekelnou cestou, nyní sklízí ovace

sobota, 21. prosince 2013, 09:38

Čertovská tradice v Nových Hradech započala na začátku 80. let minulého století. Také letos v úvodu prosince se v srdci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.