Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějovice mají svůj první Gourmet festival

 
středa, 14. září 2011, 18:07

Čerstvé suroviny a kuchařské umění. Tak zní recept na kvalitní gastronomii, který chtějí předložit obyvatelům krajského města organizátoři Gourmet festivalu. První ročník zajímavé akce se uskuteční již 23. a 24. září vždy od 10 do 22 hodin v ulici Dr. Stejskala.

Hlavními pořadateli Gourmet festivalu jsou rodinná restaurace Vin De Café a statutární město České Budějovice. Pořadatelé by navíc chtěli oživit město po skončení letní sezóny a pozvednout úroveň gastronomie v jihočeském regionu.

„Chceme, aby se Gourmet festival opakoval každoročně a přispěl tak ke gastronomické osvětě široké veřejnosti. Proto program přeneseme přímo na ulici,“ vysvětluje cíl projektu jeden z organizátorů David Burian. Radost z gastronomického festivalu má i náměstkyně primátora Ivana Popelová, která převzala nad festivalem záštitu. „Město vítá aktivity směřující ke zvyšování kvality gastronomie v Českých Budějovicích.“ Jako dobrý směr pro rozvoj turistického ruchu v našem městě pak festival vidí i představitelé komise pro cestovní ruch.

„Na festival přijedou předvést své umění šéfkuchaři z celé Evropy. Všichni mají zkušenosti z restaurací oceněných michelinskou hvězdou. V zastřešené restauraci přímo na ulici budou návštěvníci nejen sledovat kuchaře přímo při práci, ale také za přijatelnou cenu budou moci ochutnat jejich výtvory,“ přiblížil jedno z lákadel programu festivalu druhý z bratrů Robert Burian s tím, že hosté budou moci ochutnat vždy některý z chodů, který budou šéfkuchaři připravovat také v rámci večerního degustačního programu Chef’s Menu přímo v restauraci Vin de Café.

Nepůjde však jen o ochutnávku pokrmů, ale je přichystána také široká nabídka delikates, pochutin, vín, piva, míchaných koktejlů a dalších gastronomických produktů. „V tržnici evropských a českých delikates představí dodavatelé produkty z Čech, Francie, Rakouska, Itálie, Belgie, mimo jiné sýry, šunky, uzeniny a další delikatesy. Vedle ochutnávek bude možno si tyto produkty také zakoupit,“ doplňuje další část programu David Burian.

Celodenní program zpříjemní živé kapely různých žánrů a o moderování se postarají Luboš Voráček a Ivan Vodochodský.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

Sdružení MitOst si vybralo Budějce pro mezinárodní festival

středa, 14. září 2011, 08:40

Devátý ročník Mezinárodního MitOst-festivalu se letos poprvé bude konat v České republice. Tento festival společenské...

Psychicky nemocná žena vyhrožovala strážníkům, že je rozmáčkne botou

úterý, 13. září 2011, 16:14

Psychicky nemocná žena vyhrožovala v pondělí odpoledne v bytě v Českých Budějovicích strážníkům, že je rozmáčkne botou. Křičela,...

Dny evropského dědictví otevřou budějovické památky

úterý, 13. září 2011, 12:18

Deset zajímavých budějovických objektů můžete navštívit již tuto sobotu během Dnů evropského dědictví. Tato akce s dvacetiletou...

Teplárna umožnila akcionářům nahlédnout do forenzního auditu. Ten...

pondělí, 12. září 2011, 17:41

Teplárna České Budějovice umožnila akcionářům společnosti ve dnech 28. srpna až 9. září 2011 nahlédnout na forenzní audit, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.