Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký víkend pod psa... oprava: pro psa!

 
pondělí, 3. října 2011, 09:04

Porcelaine, commondor, sloughi, landseer, eurasier – ne, to nejsou jména postav ze sci-fi, to jsou názvy některých z mnoha psích plemen, která se v hojném počtu představí o víkendu 8.-9.října 2011 na Mezinárodní výstavě psů, která se bude konat v areálu Výstaviště České Budějovice.

Tradiční svátek kynologů a jejich čtyřnohých výstavních miláčků pořádají Českomoravská kynologická jednota, FCI – Českomoravská kynologická unie a Českobudějovický kynologický klub České Budějovice. Kromě Mezinárodní výstavy psů všech plemen FCI – CACIB proběhne o víkendu také Klubová výstava Klubu chovatelů německých dog.

Mezi majiteli psů je českobudějovická výstava velmi oblíbená a to jak díky kvalitním venkovním a vnitřním prostorům a zázemí pro vystavovatele, tak pro velmi dobrou organizaci soutěže. O tom svědčí i vysoký počet letošních přihlášených psů – celkem se jich rozhodčím, posuzovatelům a divákům představí 1666.

V předváděcích kruzích budou k vidění nejen početně hojně zastoupení jezevčíci, yorkshirští teriéři, zlatí retrívři nebo border kolie, ale i plemena vzácná a širší veřejnosti neznámá. K takovým patří například komondor – staré pasteveské plemeno původem z Maďarska, otterhound – anglický lovecký pes, porcelaine – také lovecký pes, určený ke štvanicím zajíců a lovu spárkaté zvěře. Svým vzhledem jistě zaujme eurasier – společenský pes s mimořádnou oddaností své lidské rodině, atraktivním vzhledem a černobílou srstí se může chlubit i landseer,který patří do skupiny molossoidních plemen.

Na výstavě budou zastoupena plemena všech velikostí – od nejmenších, například čivav, papillonů nebo yorshirských teriérů až po psí obry – vlkodavy, mastify a bernardýny. A zastoupena budou nejen plemena psů chlupatých, ale i „nahatých“, díky účasti vystavovatelů peruánských a mexických naháčů a také čínských chocholatých psů.

Na výstavě budou předvedeni také psi plemen, která dosud nebyla oficiálně FCI uznána – například chodský pes, louisianský leopardí pes nebo barevný boloňský psík.

I letos se mohou návštěvníci výstavy i vystavovatelé těšit na bohatý program doprovodných soutěží – například Soutěž o nejkrásnějšího psa dne, soutěž Mladý vystavovatel, velmi oblíbená soutěž Nejlepší chovatelská skupina nebo Velká národní cena, ve které soutěží všichni psi českých národních plemen, i neuznaných.

A chybět nebude ani široká nabídka potřeb pro kynology, chovatele, zkrátka pejskaře, přesněji, pro jejich chlupaté poklady.Krmiva všech značek, mističky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky , zkrátka vše pro psa.

Budějcká Drbna na výstavě samozřejmě také bude. Sice není žádná štěkna, není dokonce ani chlupatá ( depilace izolepou nemá chybu ! :-) ), ale výstavy se zúčastní, aby vás o ní mohla informovat. HAF!

 


 

Kam dál?

Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!

pondělí, 3. října 2011, 08:51

Všechny cestou vedou do Říma?? To je tedy pěkný drb, protože každý Budějčák ví, že všechny cesty vedou do Budějc. A když ne...

Návrat Aleše Kotalíka do Motoru je na spadnutí!

neděle, 2. října 2011, 21:05

Nedělní extraligové utkání mezi českobudějovickým Mountfieldem a Spartou Praha v Budvar aréně osobně sledoval hráč Buffala Sabres...

Jankovští mají skalp lídra, Ševětín překvapením I. A

pátek, 30. září 2011, 21:19

Těsně před koncem takzvaného anglického týdne, kterým v těchto dnech žijí fotbalisté hrající krajský přebor a oblastní první...

Dopravní řešení na Dlouhé Louce

čtvrtek, 29. září 2011, 18:26

V úterý jsme slíbili, že objasníme situaci nově vznikajícího dopravního řešení v souvislosti s výstavbou nového...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.