Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké zastupitelstvo schválilo dotaci kinu Kotva!

 
pátek, 14. října 2011, 10:13

Nejen znalci a milovníci filmového umění jistě uvítají zprávu, že zastupitelstvo Města České Budějovice na svém jednání 13. října schválilo dotační příspěvek 250 000 korun budějckému kinu Kotva.

Kino Kotva je jediné a poslední kino „klasického“ typu ve městě a svým divákům nabízí nejen standardní komerční filmovou produkci, ale především filmy umělecké, včetně unikátních přenosů oper a koncertů z Metropolitní opery nebo opery v Paříži. Kino tedy navštěvují příznivci těchto žánrů, ale i obyvatelé Budějc, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje multikino. Ročně kino navštíví téměř 40 000 diváků, zisk z vstupného činí zhruba 5 milionů korun, provoz kina si ročně vyžádá náklady 7 milionů korun. Rozdíl dvou milionů je pokryt díky dotaci Města České Budějovice a také z příspěvku mezinárodní organizace Europa Cinemas, která uděluje příspěvek za promítání evropských filmů. V letošním roce ovšem díky nižší produkci evropských filmů nebyl limit pro udělení dotace splněn a tím vznikl kinu Kotva rozpočtový problém. Proto požádal provozovatel a nájemce kina Kotva Jan Turinský budějcké zastupitelstvo o mimořádnou dotaci 250 000 korun. Jeho žádost ale byla na červnovém jednání zastupitelstva zamítnuta.Proti se vyslovili zejména zastupitelé z koaliční trojky HOPB, TOP 09 a ČSSD.

O budoucnost kina Kotva tak začaly panovat značné obavy a rozhodnutí zastupitelstva o neudělení dotace bylo vnímáno jako pro Kotvu likvidační.

O to větší radost může vyvolat zpráva, že na říjnovém jednání zastupitelstvo své rozhodnutí revidovalo a na základě téměř jednomyslného hlasování zastupitelé dotaci 250 000 korun kinu Kotva odsouhlasili. Budějcká kultura tak o jednu ze svých důležitých částí nepřijde. Zatím.

 


 

Kam dál?

Dívky z jihu Čech mohou přijít na casting soutěže Česká Miss

pátek, 14. října 2011, 08:53

Casting na další ročník soutěže krásy Česká Miss se uskuteční na jihu Čech v neděli 16. října v Českých Budějovicích. Hlásit se...

Počasí pod psa, výstava pro psa

čtvrtek, 13. října 2011, 11:18

Malí i velcí, chlupatí i nahatí, služební, lovečtí, společenští.... prostě psi nejrůznějších plemen předvedli o víkendu svou...

Je to blízko – megaturné Michala Davida premiérově začne v Budějcích

středa, 12. října 2011, 08:34

Nenapovídej, jak chovat se mám, protože já chci žít nonstop a pár přátel mít, co uměj za to vzít a když budem pít colu u jednoho...

Českobudějovická drum and bassová párty Therapy Sessions CZ slaví pět...

úterý, 11. října 2011, 17:52

Therapy Sessions Czech Republic slaví! Pět let, pět headlinerů a jako dárek spolupráce s PRSPCT Night, úspěšným mejdanem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.