Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcká Thálie začala, nabídne především komedie

 
neděle, 10. listopadu 2013, 10:24

Převládajícím žánrem čtrnáctého ročníku Budějcké Thálie je tradičně komedie. Dramaturgie nabídne divákům až do neděle 17. listopadu komedii v nejrůznějších podobách: od situační, přes špionážní až po komedii hořkou a se suchým anglickým humorem. Nebude chybět ani hudební.

Na programu, který začal již v sobotu a k vidění byly hry Čert a Káča a Tři muži ve člunu a pes, je celkem dvanáct představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech i Moravy.

„Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění,“ řekl ředitel přehlídky Václav Kryštůfek z českobudějovického souboru J. K. Tyl.

V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům, třeba John Buchan, Terry Pratchett nebo Dodo Gombár. Zastoupena je i česká tvorba, například Procházkova komedie S tvojí dcerou NE!, Peškův Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky.

Novinkou festivalu je hostování profesionálního souboru, a to Divadla Drak z Hradce Králové, které přijede s úspěšnou pohádkou z Afriky. Vůbec poprvé na přehlídce vystoupí kromě Draka další čtyři soubory Dostavník Přerov, Ty-já-tr Praha, GigaHertzi Praha a Divadlo bez zákulisí Sokolov.

Pořádající soubor se představí hereckým zastoupením v komedii S tvojí dcerou NE! V podání spřáteleného souboru Divadlo Pikl Hluboká nad Vltavou.

Představení se uskuteční na domovské scéně pořádajícího souboru v Divadle U Kapličky. Bude tam hostovat na 170 herců a techniků z devíti měst. Vstupenka na představení stojí 100 korun.

Pořádající divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice byl založen v září 1895 a působí nepřetržitě 118 let. Nyní funguje jako občanské sdružení s více než 50 členy. Od roku 1952, odkdy se datuje novodobá historie souboru, nastudoval 234 inscenací.

Zdroj: ČTK
Foto: Stanislav Janů, www.budejckathalie.estranky.cz

 


 

Kam dál?

Akrobati z Francie předvedou divadelní show

pátek, 8. listopadu 2013, 09:21

V rámci můžete dnes od 19.30 hodin vidět v divadelním sále DK Metropol představení The Cirque must go on, neboli Cirkus musí...

SOUTĚŽ: Jan Budař vystoupí dnes večer ve Velbloudu

čtvrtek, 7. listopadu 2013, 10:58

Jan Budař patří k výrazným osobnostem současného českého kulturního života. Do širokého povědomí veřejnosti se dostal v roce 2003...

Rudoarmějci do Budějc nepřijedou. Českou tour zrušili

úterý, 5. listopadu 2013, 20:53

Kdo se těšil na koncert Rudoarmějců, má smůlu. Pořadatelé velmi nenápadně zrušili tour, která měla během měsíce navštívit devět...

FOTO: Lucie Bílá velkolepou show ohromila Budějčáky

úterý, 5. listopadu 2013, 12:54

Černobílé turné 2013 zakončila patnáctinásobná vítězka ankety Český slavík v kategorii zpěvačka Lucie Bílá velkolepým koncertem v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.