Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce se promění v centrum Orientu

 
sobota, 2. listopadu 2013, 12:59

Show must go on! Tento známý text písně Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen se dá použít i v případě českobudějovické taneční skupiny Aiwa!Tribe, která se nezadržitelně valí vpřed.

Po loňském úspěšném podzimním víkendu Orientálního tance, hudby a kultury, doplněném o celou řadu uměleckých doprovodných aktivit, se v letošním roce Aiwa!Tribe spojila s Jihočeskou Art Show a vrací se s podobně zaměřenou akcí. Tentokrát s názvem 6. Aiwa!festival a Art Show - festival orientálního tance a uměleckého řemesla.

Vystoupení orientálních tanečnic z celé České republiky jak během dne (open stage), tak ve večerních hodinách (galashow), dětské taneční skupiny, bazar (stánky prodejců s orientálním zbožím a kostýmy), taneční soutěž pro tanečnice stylu tribal fusion, indická kuchyně a orientální čaje, to vše na jednom místě v prostorách ArtIGY v sobotu 16. listopadu od 8 do 17 hodin.

Během celého sobotního dne poběží současně s tanečním programem Art Show, kde přes 50 vystavovatelů představí své umění, naučí vás celou řadu výtvarných a řemeslných technik. Současně si budete moci koupit od těchto umělců originální dárky pro sebe i své blízké, jako například šperky, doplňky, kabelky či oblečení. Pro děti budou připraveny umělecké dílničky a výtvarná soutěž.

Během večerní galashow od 19 hodin vystoupí taneční skupina Aiwa!Tribe a její hosté Raushanah, Efatha, Lissa, Nefer, Sahar, Satine, Warda, Yalla Raqs, Zerira a dále speciální hosté - historická hudební skupina Dei Gratia a vítězka taneční soutěže tribal fusion.

Vstupné na obě sobotní akce (Jihočeská Art Show a Aiwa! festival - open stage a bazar) činí 50 Kč na místě, děti do 140 centimetrů půjdou zdarma. Na večerní galashow je vstupné 250 Kč (210 Kč studentské). Předprodej probíhá v ArtIGY nebo u organizátorky akce Hany Kupkové (775 677 751, khalida@volny.cz).

V neděli 17. listopadu pak festival bude pokračovat dvěma tanečními semináři s úžasnou tanečnicí Raushanah, mezi desátou a půl jednou vás naučí základní techniky tanečního stylu tribal fusion a jednoduchou choreografii ve stejném stylu, mezi 13.30 až 16. hodinou pak techniku baletu pro orientální tanec - arabesky, paže, pózy a techniky rotace.

Cena každého semináře je 450 Kč. Místo na semináři si můžete rezervovat již nyní u Hany Kupkové.

Soutěž o vstupenky

Chcete vyrazit na večerní galashow zadarmo? Tak se zapojte do soutěže s Budějckou Drbnou! Až do středy 13. listopadu očekáváme v e-mailu soutez@budejckadrbna.cz správné odpovědi na následující otázku. Dva vylosovaní výherci dostanou po dvou volných lupenech.

Jaké umělecké jméno používá tanečnice Hana Kupková?

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt. To proto, abychom se mohli s výhercem bezprostředně po losování spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Umělecké jméno Hany Kupkové je Khalida

Po dvou volných vstupenkách vyhráli čtenáři Soňa Kamenová a Sergej Vlačiha. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Osm Černých věží již čeká na vítěze

čtvrtek, 31. října 2013, 18:20

Do třetího ročníku festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž zbývá už méně než měsíc. Realizační tým v těchto dnech...

Velkolepé turné Lucie Bílé skončí v Budějcích

čtvrtek, 31. října 2013, 15:50

Patnáctinásobná Slavice Lucie Bílá vystoupí už v neděli od 19 hodin v budějcké Budvar Aréně. Odehraje tady poslední koncert...

Café klub Slavie prošel rekonstrukcí a zve na hvězdy

středa, 30. října 2013, 09:35

Nejen bohatý kulturní program, ale také vylepšené zázemí pro návštěvníky i účinkující jsou tou nejlepší pozvánkou do Café klubu...

V Café klubu Slavie se v pátek skončilo s hulením

úterý, 29. října 2013, 14:32

V pátek večer to Budějcích opravdu žilo. Kromě slovenské zpěvačky Kristiny se v jihočeské metropoli objevila chlapecká taneční,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.