Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce ožily nejlepší multimediální show světa

sobota, 6. září 2014, 16:17

Úchvatná, velkolepá, famózní, skvělá, bombastická... Spoustu pochvalných přívlastků dostala multimediální show Bouře, kterou na budějcké Náplavce v pátek večer podle odhadů sledovalo možná až dvacet tisíc lidí. U Dlouhého mostu, ale také přímo na něm, byla doslova hlava na hlavě!

Fantastické představení hektolitrů vody, desítek laserů, scénické hudby, vzdušných akrobatů a pyrotechnických efektů bylo vyvrcholením třetího ročníku audiovizuálního festivalu Vltava žije.

Pořádající agentura Art4Promotion měla před sebou velkou výzvu. Její loňské dílo s názvem Živly, představené na konci června rovněž v jihočeské metropoli, totiž bylo vyhodnoceno jako nejlepší multimediální show na světě. A podle většiny návštěvníků tvůrci obstáli i tentokrát!

„Naprosto úžasný zážitek. A ten závěr neměl chybu! Toto se může vidět jenom u nás v Budějkách!“ chválil na facebooku Budějcké Drbny Jiří Lang. „Bylo to naprosto peckový. Hlavně hasiči na začátku, ohňostroj byl nádherný. Jen jsme stáli vzadu a výhled byl dost omezený,“ napsala Martina Vrbová.

Někteří diváci po skončení akce upozorňovali na špatný výhled, což byla daň za neuvěřitelný počet návštěvníků, který na náplavku v pátek večer dorazil, jiní zase kritizovali opožděný začátek, když projekce začala o téměř půl hodiny později oproti původnímu plánu.

„Tolik lidí nemůže vidět stejný obraz, když je to tak blbě postaveno. Kdyby hlavní pódium bylo před Dlouhým mostem nebo na druhou stranu po toku řeky, mohlo to vidět daleko víc lidí, ale to bychom chtěli moc,“ nabídla pořadatelům své řešení čtenářka Margit Nowak.

Jakoukoliv kritiku ale odmítla například Lenka Němečková. „Úžasný! Skvělý zážitek! A vůbec mi nevadila chvilka čekání! Nic hezčího jsem neviděla.“ A její slova doplnila další nadšená návštěvnice Veronika Hlušková. „Za tu chvilku čekání to stálo. To se může stát komukoliv. Naše malé děti a i my jsme byli naprosto nadšení. Fakt se to povedlo. Velká gratulace pořadatelům.“

Jedno je však jisté: multimediální show Bouře rozhodně přesáhla (nejen svou kvalitou) hranice města. Do Budějc dorazili lidé z různých koutů republiky a v davu byla slyšet dokonce i němčina.

 
 
 


 

Kam dál?

Faktor Fest přilákal na Sokolský ostrov tisíce lidí

sobota, 6. září 2014, 10:35

Prosby organizátorů Faktor Festu byly vyslyšeny a ve středu dopoledne přestalo pršet. Díky tomu si všichni mohli užít zábavu dle...

Památky o víkendu otevřou jinak nepřístupná místa

pátek, 5. září 2014, 16:54

Zítra budou zahájeny Dny evropského dědictví. Připojí se k nim většina jihočeských památek ve správě Národního památkového...

Loučení s létem opět na Holkově. Hrajte o lístky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:41

Loučení s létem na Holkově je tradiční akcí, která se koná již sedmým rokem vždy krátce po skončení prázdnin. Letos poprvé však...

Filmaři obsadili jihočeské památky

čtvrtek, 4. září 2014, 16:00

Už v roce 1998 na sebe pořádně upozornil filmem Tenká červená linie. Ne že by do té doby ve své filmografii víc snímků neměl, ale...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.